Jaunumi

 • Vai pusaudzim ir nozīmīgas latviešu tautas tradīcijas?

  04.12.2017.

  Cilvēces pieredzē tradīcijas, kas tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē, ir nozīmīgs pamats ikvienas sabiedrības attīstībai. Katrai nākamajai paaudzei, arī pusaudzim, ir iespēja aktualizēt iepriekšējo paaudžu pieredzi, pamatojoties uz tradīciju, taču piedāvājot tās inovatīvus risinājumus atbilstoši šī brīža izpratnei par šo tradīciju un tās dzīvotspējai kultūras telpā. Bez tradīcijām sabiedrība nevar pastāvēt.

 • Gūstot jaunu pieredzi

  04.12.2017.

  Š.g. 30.novembrī PIKC “Daugavpils tehnikums” notika mācību seminārs pilsētas mājturības un tehnoloģiju skolotājiem “Šūšanas noslēpumi”. Mūsu skolotājiem piedāvāja uzšūt darba priekšautu ar modernām šujmašīnām, rādīja, kā praktiski izmantot overloka iekārtu un dalījās ar drēbnieka prasmju noslēpumiem.

 • Latvijas Republikas augstākais apbalvojums piešķirts skolotājam Iosifam Ročko

  30.11.2017.

  Š.g. 18.novembrī ar Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru apbalvots un iecelts par ordeņa kavalieri Iosifs Ročko – izglītības, kultūras un sabiedriskais darbinieks, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” direktors. Ordenis piešķirts par pašaizliedzīgo ieguldījumu izglītības, kultūras un sabiedriskajā darbā, Latvijas un Latgales ebreju vēstures un Holokausta pētniecībā, mazākumtautību kultūras un sabiedrības integrācijas jomā.

 • Kalkūnes pagasta bibliotēkā ciemojās “Ābelītes” mazie lasītāji

  29.11.2017.

  Š. g. 28.novembrī Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādes “Ābelīte” sagatavošanas grupas “Gudrīši” audzēkņi ar savām pirmsskolas skolotājām pirmo reizi ciemojās Kalkūnes pagasta bibliotēkā. Bērniem bija patiešām neaizmirstams notikums. Bibliotēkā bērnus ļoti viesmīlīgi sagaidīja bibliotēkas vadītāja Tatjana Rosovska.

 • Apbalvoti Starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” laureāti

  29.11.2017.

  Starptautiskajā izglītības akcijā „Pasaules lielākā mācību stunda”, kas mudināja izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus, šogad piedalījās skolotāji no 51 Latvijas izglītības un kultūras iestādes, sagatavojot 111 tematiskos nodarbību plānus un iesaistot vairāk nekā 3000 bērnu un jauniešu ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu izzināšanā. Arī Daugavpils Vienības pamatskolas skolotājas un skolēni iesaistījās šajā pasākumā.

 • Ukrainas izglītības darbinieku vizīte Daugavpils 13.vidusskolā

  29.11.2017.

  Mūsdienās pasaule ir atvērta komunikācijai. Integrācija pasaules ekonomiskajā un izglītības telpā paver jaunus apvāršņus un iespējas. Pieaugusi sociālā nepieciešamība apgūt svešvalodas kā starpkultūru komunikācijas līdzekli. Veiksmīgai saziņai ir nepieciešams apgūt ne tikai valodu, bet arī tās tautas kultūru, pretējā gadījumā ir gandrīz neiespējami izmantot valodu kā saziņas līdzekli.

 • Mēs par veselīgu pārtiku!

  28.11.2017.

  Š. g. 21.- 24.novembrī Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē norisinājās Globālās izglītības nedēļa, kuras ietvaros pirmsskolas vecuma bērni iepazinās ar vienu no attīstības izglītības 17 globālajiem mērķiem. Globālās izglītības nedēļa ir starptautisks pasākums, ko vairāk nekā 15 gadus koordinē un atbalsta Eiropas Padomes Ziemeļu-Dienvidu centrs un koordinē sabiedrība “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” (LAPAS) sadarbībā ar UNESCO LNK.