Jaunumi

 • Skolu ziņas: Latvijas Republikas spēles JA TITAN fināls

  30.01.2019.

  Šā gada 29. janvārī Daugavpils 3.vidusskolas skolēni - Viktorija Tarvīda, Darja Jefanova, Olegs Petrovičs, Artūrs Andrijanovs, Artūrs Pontags, Sergejs Motrončiks un Valērija Jablonska piedalījās Latvijas Republikas JA TITAN Latvija finālā Rīgā. Sīvā cīņā Daugavpils 3.vidusskolas komandas pierādīja sevi kā spēcīgus pretiniekus, pārspējot daudzas komandas finālā, bet piekāpās pirmo triju vietu ieguvējiem, kuri tomēr bija mazliet pārāki. Daugavpils 3.vidusskolas komandas ieguva 4.,5. un 6.vietu Latvijā no 190 komandām, kuras piedalījās JA TITAN Latvija čempionātā.

 • Skolu ziņas: Daugavpils 1.speciālās pamatskolas audzēkņu uzvara

  30.01.2019.

  Šī gada 24.janvārī Rīgas Olimpiskajā centrā “Elektrum” notika Latvijas Speciālās Olimpiādes turnīrs “Cerība” futbolā. Lai noskaņotos savām sacensībām, skolēniem bija iespēja vērot Latvijas virslīgas komandas treniņu. Turnīrā piedalījās 13 komandas no visiem Latvijas reģioniem. Pēc priekšsacīkstēm tika izveidotas divīzijas, kurās komandas cīnījās par medaļām. Aizstāvēt pilsētas godu devās Daugavpils 1.speciālās pamatskolas audzēkņi Artjoms, Ēvalds, Martins, Jānis, Vladimirs, Kaspars. Sīvā cīņā mūsu komandai izdevās izcīnīt otro vietu un sudraba medaļas. Tas ir nopietns sasniegums mūsu skolas audzēkņiem.

 • Izstāde “Zilā nokrāsas”

  29.01.2019.

  Latgales Centrālā bibliotēka aicina apmeklēt fotostudijas "Ezerzeme-F" izstādes “Zilā nokrāsas” atklāšanas pasākumu, kurš notiks otrdien, 5. februārī, plkst. 16.00 bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā).

 • Sāksies jauns projekts par spēlēs balstītu praksi

  29.01.2019.

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) 2019.g. 1.februārī sāks īstenot divgadīgu Erasmus+ projektu "Augšup! Spēlēs balstītas prakses izstrāde migrantu bērnu iekļaušanai", ko koordinēs Altea pašvaldība Spānijā. Projekta partneri būs mācību centrs Rumānijā, nevalstiskās organizācijas Itālijā, Slovēnijā un augstskola Polijā, tehniskā skola Ungārijā. Projekts paredz ieviest spēļu metodiku izglītībā, jo īpaši darbā ar migrantu skolēniem, tādejādi veicinot to iekļaušanu un cieņu, izskaužot ksenofobiju un izolāciju.

 • 5. februārī tiks atzīmēta Vispasaules Drošāka interneta diena (DID)

  29.01.2019.

  Drossinternets.lv jau 13.gadu pēc kārtas 2019.gada 5.februārī Latvijā organizēs Vispasaules Drošāka interneta dienu (DID), kuras sauklis “Drošāks internets sākas ar tevi!”, aicinot ikvienu domāt par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā, un kāds ir mūsu ieguldījums, veidojot labāku interneta vidi. Pasaulē tā tiek atzīmēta 16.gadu pēc kārtas.

 • Drošāka interneta dienas pasākumi Daugavpils bibliotēkās

  28.01.2019.

  Februāra pirmajā nedēļā Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizritēs nu jau par tradīciju kļuvušie Drošāka interneta dienas pasākumi dažāda vecuma skolēnu grupām, kuru gaitā tiks skaidrots, kā sevi pasargāt tīmeklī, apzinoties iespējamos riskus un soļus, kas sperami to novēršanai.

 • Pirmsskolas ziņas: Mēs ar sniegu uz tu....

  28.01.2019.

  Pasaules Sniega diena (World Snow Day) ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) ikgadējs sniega festivāls bērniem un viņu ģimenēm, kas vienlaicīgi notiek dažādās vietās visā pasaulē. Šogad Pasaules Sniega diena noritēja 26.janvārī. Daugavpils pilsētas 17.pirmsskolas izglītības iestāde Starptautisko Sniega dienu aktualizēja 25. janvārī, sarīkojot Ziemas sporta svētkus “ Mēs ar sniegu uz tu!”

 • Skolu ziņas: Barikāžu aizstāvju atceres dienas Daugavpils Centra vidusskolā

  25.01.2019.

  Ik gadu atceres pasākumu ugunskuri aicina ap sevi tos, kam ir svarīga vēsturiskā atmiņa un to dienu nozīme. Daugavpils Centra vidusskolā norisinājās barikāžu aizstāvju atceres dienai veltītie pasākumi. Skolas 2. stāvā tika izvietota unikāla Daugavpils fotomākslinieka Teodora Rudāna 1991.gada barikādēm veltītā izstāde. Fotogrāfijas atspoguļo liktenīgos notikumus Latvijas valsts vēsturē. Ugunskura instalācija atgādina par barikāžu laika svarīgāko simbolu, par cilvēku vienotību, saliedētību un sirds degsmi, par mīlestību pret dzimteni un patriotisma sajūtu cilvēku sirdīs.

 • Imanta Ziedoņa muzejs izsludinājis jaunrades konkursu „Ideju pavasaris”

  24.01.2019.

  Liels prieks un pārgalvība. Ka tu vari piedalīties šajā spēlē. Un piedzīvot un radīt brīnumus. /Imants Ziedonis/

  Imanta Ziedoņa muzejs izsludinājis jaunrades konkursu „Ideju pavasaris”, kura laikā šogad 9.–12.klases skolēni no visas Latvijas aicināti kļūt par izglītības satura veidotājiem un iesniegt savas idejas inovatīvai mācību stundai muzejā, ar nosacījumu, ka ideju ir iespējams realizēt līdz 2019.gada 31.maijam, un tā spēs iedvesmot arī citus vienaudžus iesaistīties stundas dalībā. Pieteikumus konkursam „Ideju pavasaris” iespējams iesniegt līdz 8.martam.

 • No 22. janvāra līdz 8.februārim Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa” izrādīs dokumentālo filmu un izstādi “Izgaismot Latviju”

  24.01.2019.

  Skolotāju un skolēnu grupas ir aicinātas apmeklēt izstādi un filmas seansu ”Izgaismot Latviju”, kas ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par “1836 ceļa” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta par to, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā. Lepojos, ka varam sevi dēvēt par pirmo muzeju Latvijā, kura aizgādnībā tapusi pilnmetrāžas dokumentāla filma un izstāde,” saka Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.