Jaunumi

 • Pirmsskolu ziņas: "Cīruļu" svētki Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē

  25.03.2019.

  Slāvu kultūrā jau no seniem laikiem 22.martā svin svētkus „Cīruļi”. Cilvēki uzskatīja, ka tieši šajā dienā dzimtenē atgriežas cīruļi un pēc tam tikai pārējie gājputni. Tā ir arī pavasara saulgriežu diena. Cīruļu ierašanās nozīmēja, ka pavasaris ir klāt, un zemnieki sāka art zemi. Tāpēc arī šogad, 21.martā, Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē jautri svinēja krievu kultūras svētkus „Cīruļi”.

 • Daugavpils vispārizglītojošo izglītības iestāžu direktori tikās ar Saeimas deputātiem

  22.03.2019.

  Š.g. 22.martā Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē (turpmāk – Izglītības pārvalde) notika Daugavpils vispārizglītojošo izglītības iestāžu direktoru un Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa, Izglītības un kultūras jautājumu komitejas priekšsēdētājas Līvijas Jankovskas, Daugavpils pilsētas domes deputātes Nataļja Kožanovas tikšanās ar 13.Saeimas Izglītības komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašaradenu, parlamentāro sekretāri Anitu Muižnieci un 13.Saeimas deputāti Eviju Papuli.

 • Matemātikas valsts 69.olimpiādes rezultāti

  22.03.2019.

  Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā 2019.gada 6. un 7.martā notika matemātikas valsts 69.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tika organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros.

 • Informātikas (programmēšanas) valsts 32.olimpiādes rezultāti

  21.03.2019.

  Majoru vidusskolā un Pumpuru vidusskolā 2019.gada no 27. līdz 28.februārim notika Informātikas (programmēšanas) valsts 32.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tika organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros.

 • Bibliotēka aicina uz VID informatīvo semināru

  21.03.2019.

  28.martā plkst.13.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) norisināsies Valsts ieņēmumu dienesta informatīvais seminārs. Pasākums tiek rīkots Digitālās nedēļas un Finanšu pratības nedēļas ietvaros. Klātesošajiem būs iespēja atsvaidzināt zināšanas par pērn veiktajām izmaiņām nodokļu sistēmā, uzzināt par jaunumiem gada ienākumu deklarācijas iesniegšanā un saņemt atbildes uz jautājumiem.

 • Pilsētas spēle „Touring in London” Daugavpils 9.vidusskolā

  21.03.2019.

  19.martā Daugavpils 9.vidusskolā notika pilsētas pasākums – izzinoša spēle angļu valodā “Touring in London”. Pasākumu organizēja Daugavpils 9.vidusskolas angļu valodas skolotāji sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi. Spēlē piedalījās 7.klašu skolēnu komandas no piecām Daugavpils skolām.

 • Daugavpilī notiks konference par digitālā laikmeta bibliotēkām

  21.03.2019.

  2019.gada 2.aprīlī Daugavpilī notiks konference “Bibliotēka digitālajā laikmetā: tradīcijas un inovācijas”, kurā bibliotēku nozares un saistīto jomu speciālisti diskutēs par publisko bibliotēku lomu digitālajā laikmetā un nepieciešamību papildināt tradicionālo informacionālo pakalpojumu klāstu ar jauniem, inovatīviem risinājumiem informācijas pieejamības sekmēšanai un sabiedrības digitālo kompetenču attīstībai.

 • Aicina skolu jaunatni apmeklēt noslēdzošo Simtgades filmu, vēsturisko piedzīvojumu trilleri "1906"

  21.03.2019.

  Filma stāsta par laiku pēc brāzmainajiem 1905.gada notikumiem Latvijā, kad soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību. Taču viena grupa līdera Oratora vadībā spītīgi turpina cīņu. Tiek plānots pārgalvīgs uzbrukums rūpnīcas kasei ar mērķi iegūt līdzekļus cīņas turpināšanai. Par šīs akcijas vadītāju tiek iecelts kaujinieks Pelēkais, kurš operācijas gatavošanas laikā iepazīstas ar dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību.