Jaunumi

 • Skolu ziņas: Mācies mācīties Daugavpils 9.vidusskolā!

  30.10.2018.

  18.oktobrī Daugavpils 9.vidusskolā notika Latvijas simtgadei veltīts pasākums „Mācies mācīties! ("Ceļojums pa Latviju)”, ko organizēja sākumskolas skolotāju metodiskā komisija. Pasākums tika organizēts 2.klašu skolēniem ar mērķi veicināt skolēnos interesi par dažādiem mācību priekšmetiem. Pasākumā piedalījās trīspadsmit 2.klašu komandas no dažādām Daugavpils skolām.

 • Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz izstādi "Apvārsnis"

  30.10.2018.

  Latgales Centrālā bibliotēka aicina apmeklēt Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Dizaina departamenta docētāju darbu izstādes “Apvārsnis” atklāšanas pasākumu, kurš notiks piektdien, 2. novembrī, plkst. 13.30 bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā).

 • Daugavpilī notika III Latgales reģiona valodu (dzimtās un valsts valodas) skolotāju simpozijs

  29.10.2018.

  Skolēnu rudens brīvlaikā Daugavpilī tradicionāli notiek dažādi pasākumi skolotājiem. Šogad valodu (mazākumtautību un valsts valodas) skolotājiem 24.oktobrī Daugavpils Centra vidusskolā tika organizēts III Latgales reģiona skolotāju Valodu simpozijs „Valodas loma kompetenču izglītībā”, kurš apvienoja divus lielus pasākumus: 13.Latgales latviešu valodas un literatūras skolotāju metodisko konferenci un 18.Latgales krievu valodas (mazākumtautību un svešvalodas) un literatūras skolotāju metodisko konferenci. Simpozijā piedalījās vairāk nekā 200 skolotāji, bet 27 skolotāji savas pedagoģiskās meistarības lādīti atvēra arī citiem skolotājiem un dalījās savā pieredzē.Valodu simpozijs sastāvēja no 2 daļām – plenārsēdes un 2 radošajām darbnīcām.

 • Skolu ziņas: ERASMUS+ projekta ietvaros pētām Eiropas muzikālo mantojumu.

  29.10.2018.

  Mūsu rudens brīvdienas pagāja ka aizraujošs piedzīvojums. No 21. līdz 27. oktobrim ERASMUS+projekta “The cultural mosaic of Europe-Influences and cross-influences in European civilization” ietvaros mums, Daugavpils 3.vidusskolas 10.klases skolēniem, bija iespēja sadarboties ar jauniešiem no Spānijas, Itālijas, Polijas un Grieķijas. Mēs apmeklējām vidusskolu Spānijas pilsētā Velez-Malaga un dzīvojām viesģimenēs. Spāņu darba grupa bija sagatavojusi ļoti daudz aktivitāšu, saistītu ar kultūras mantojuma bagātību, folkloru un mūsdienīgās mūzikas daudzveidību katrā valstī. Nodarbības notika gan skolā, gan arī Spānijas skaistākajās vietās. Piedaloties skolēnu sagatavotajās atraktīvajās spēlēs, mēs iepazinām Malagu un tās iedzīvotājus.

 • Meistarklase “Latvju raksti mālā”

  29.10.2018.

  25.oktobrī Daugavpils Māla mākslas centrā notika meistarklase “Latvju raksti mālā”. Meistarklasē piedalījās vizuālās mākslas un mājturības skolotāji. Šo pasākumu organizēja un vadīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja un keramiķe Una Gura. Pasākums ”Latvju raksti mālā” ir vizuālās mākslas un mājturības skolotāju veltījums Latvijas simtgadei. Latvju raksti tiks glazēti gaišos toņos un būs vēlējums mūsu dzimtenes veiksmīgai nākotnei. Pasākums notika izstāžu zālē DMMC , kur tika izstādīta Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas un studijas „Latgale” kopizstāde „Mīlu savu zemi”. Māla rakstu veidošana izstāžu zālē, kurā eksponēti profesionālu mākslinieku darbi, iedvesmoja skolotājus.

 • Starptautiskais Erasmus + K2 Stratēģiskās partnerības projekts “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”)

  22.10.2018.

  No 1. līdz 5.oktobrim Francijā notika Latvijas, Francijas, Portugāles, Slovākijas, Rumānijas un Slovēnijas partnervalstu tikšanās projekta ietvaros. Krievu liceja skolotāja Ludmila Lastovka un 9.-10. plūsmas skolnieces viesojās Sainte Croix Saint Euverte Orlean koledžā, kas rūpīgi saplānoja partnervalstu vizīti.

 • Starptautiskā roku mazgāšanas diena Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē

  19.10.2018.

  Kurš gan nemāk mazgāt rokas? Visi māk, taču kāpēc rokas obligāti ir jāmazgā ar ziepēm un kas notiks, ja rokas nenomazgās pirms ēdienreizes, ir tās lietas, par kurām jārunā ar bērniem pastāvīgi. Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestādē par godu Starptautiskajai roku mazgāšanas dienai 15. un 16. oktobrī notika tematiskas rotaļdarbības gan grupās, gan ārā.

 • Karjeras nedēļā Daugavpilī piedalījušies vairāk kā 2900 jauniešu

  19.10.2018.

  Šogad vairāk nekā 2900 jauniešu Daugavpilī piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau septīto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām un to Izglītības pārvaldēm.