Arhīvs

 • Brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv.

  02.04.2020.

  Līdz 14.aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcija gramatas.lndb.lv. Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16.gadsimta līdz 21.gadsimta sākumam.

 • Laima Vaikule un festivāls "Laima Rendezvous Jūrmala" aicina jaunos talantus piedalīties konkursā "Laima Voice"

  02.04.2020.

  Projektu “Latvijas Balss” un “Baltijas Balss” producente Olga Solovjova un Laima Vaikule izsludina vokālistu konkursu "Laima Voice". Kastings tiks aizvadīts sociālajos tīklos, tādēļ tajā var piedalīties ikviens interesents, neatkarīgi no atrašanās vietas un vecuma. Paši radošākie dalībnieki saņems balvas, bet uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties uz Dzintaru koncertzāles skatuves festivāla "Laima Rendezvous Jūrmala" ietvaros.

 • Dots starts Lielo augu medību aktivitātēm šajā pavasarī

  01.04.2020.

  27.martā vebināra formātā ar jaunu sparu un enerģiju tika atklāta projekta „Lielās augu medības” pavasara aktīvā sezona. Šogad, neskatoties uz jauniem izaicinājumiem un darba formām, projektā iesaistīsies 67 skolas un pirmsskolas no dažādām Latvijas pašvaldībām.

 • Pirmsskolu ziņas: Zibakcija „Padalies ar savām idejām!”

  01.04.2020.

  Uzsāksim katru dienu ar rīta rosmi!Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes sporta skolotājs Jurijs Hlizovs izveidojis videofilmu ar rīta rosmes vingrinājumiem Daugavpils Ruģeļu pirmsskolas izglītības iestādes bērniem, vecākiem un pedagogiem, kas pašlaik atrodas mājās. Svarīgi katru dienu atvēlēt laiku fiziskajām aktivitātēm, lai stiprinātu savu ķermeni un imunitāti. Būsim stipri un veseli!

 • XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki pārcelti uz 2021.gadu

  31.03.2020.

  Šodien, 31.martā, XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot Svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, pieņēma lēmumu pārcelt tos uz 2021.gada vasaru. Rīcības komiteja uzklausīja Svētku izpilddirektori Agru Bērziņu un Svētku operatīvās vadības grupas vadītāju ģenerāli Arti Velšu. Jautājumu par Svētku pārcelšanu uz 2021.gada vasaru skatīja arī Dziesmu svētku padome, piekrītot rīcības komitejas lēmumam.

 • Priecājamies, lepojamies, sveicam: Bioloģijas valsts 42.olimpiādes rezultāti

  31.03.2020.

  Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā no 2020.gada 22.janvāra līdz 2020.gada 24.janvārim notika Bioloģijas valsts 42.olimpiādes trešais posms. Olimpiāde tika organizēta ESF projekta “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai” ietvaros, projekta numurs 8.3.2.1/16/I/002.

 • Tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā

  31.03.2020.

  Vakar, 30.martā, notika tiešsaistes preses konference par aktualitātēm izglītības jomā. Preses konferencē piedalījās preses pārstāvji, izglītības iestāžu direktori un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes speciālisti. Darba kārtībā uzmanība tika pievērsta diviem jautājumiem: izmaiņām, kas stāsies spēkā vidusskolā no 2020.gada 1.septembra, un mācību procesa organizācijai ārkārtas situācijas apstākļos.

 • Letonika.lv – palīgs mācībās arī attālināti!

  25.03.2020.

  Šajā izaicinošajā laikā atgādinām, ka letonika.lv ir ērts palīgs skolotājiem un skolēniem, kas piedāvā kvalitatīvu un uzticamu saturu, ļaujot veidot mācību materiālus, mācīties un gatavoties pārbaudes darbiem gan skolā, gan mājās.