Arhīvs

 • Manu seno dienu zeme…

  14.11.2013.

  Latviešiem, kā senās kultūras tautai, bija izkoptas sadzīves formas, kuru savdabīgais latviskums viņus atšķīra no citām nācijām. Godi un tradīcijas ir tautas kultūras sastāvdaļa, kas nodrošina tai nepazušanu citās tautās, jo dzīvotspējīgas ir tikai tās tautas, kas cienā un godā savu senču tikumus un paražas, viņu dzīves gudrību un atziņas.

 • Daugavpils vidusskolu audzēkņi piedalās viktorīnā ,,Teiksmainā Latvija”

  14.11.2013.

  Latvijas pilsētas un novadi ir apvīti teiksmainiem nostāstiem un leģendām par nogrimušām pilīm, gaisā lidojošiem ezeriem, neparastiem cilvēkiem un notikumiem. Gadsimtu gaitā mūsu zemē ir radīti daudzi arhitektūras un mākslas šedevri, par kuriem esam sajūsmā gan mēs paši, gan ārzemju viesi. Mums ir izcili rakstnieki un dzejnieki, kuru varoņi un simboliskie tēli kļuvuši par neatņemamu Latvijas kultūras daļu.

 • Daugavpils Universitāte aicina pievērsties detektīvtekstiem!

  14.11.2013.

  Daugavpils Universitātē tiek organizēts zinātnes pārneses pasākumu cikls „Detektīvteksti junioriem un senioriem!”, kura ietvaros skolēni, studenti un seniori tiek aicināti iepazīt zviedru kultūru un Zviedrijā īpaši populāro literatūro žanru – detektīvromānu.

 • Runcis Rūdis un Bebrs Bruno izglīto mazos daugavpiliešus

  13.11.2013.

  Diennakts gaišajai daļai kļūstot arvien īsākai, aktualizējas jautājums par cilvēku drošību uz ceļiem un ielām. Īpaši svarīgi ir rūpēties par mūsu mazajiem gājējiem, tāpēc Valsts policija organizē preventīvus pasākumus ar policijas tēliem Runci Rūdi un Bebru Bruno.

 • Mācību brauciens Daugavpilī

  12.11.2013.

  2013.g. 4.-8.novembrī Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde (VPIP) uzņēma viesus, piedāvājot programmu „Reģionālās izglītības pazīmes un īpatnības: multikulturālisms, tradīcijas, inovācijas”. Šī projekta aktivitāte norisinājās CEDEFOP – Eiropas Profesionālās izglītības attīstības centra ES Mūžizglītības programmas ietvaros. Mācību brauciens ir informācijas, pieredzes un ideju apmaiņa starp Mūžizglītības programmas dalībvalstu izglītības vadošajiem speciālistiem.

 • Tik dažādā Mārtiņdiena!

  12.11.2013.

  Kad rudens darbi pabeigti un apcirkņi pilni, var ieskandināt ziemas sākumu – tādas ir seno latviešu tradīcijas. No sētas uz sētu devās Mārtiņbērni, atnesdami svētību, un tāpēc bija laipni gaidīti katrā mājā. Ik sētā tie ieradās dziedādami, dejodami un rotaļās iedami.

 • Pasākums Daugavpils 9.vidusskolā

  12.11.2013.

  Š.g. 25.oktobrī, skolēnu rudens brīvlaika priekšvakarā, Daugavpils 9.vidusskolā notika atklātais pilsētas pasākums „Mācies mācīties!” Pasākumā piedalījās 13 Daugavpils pilsētas skolas, kuras pārstāvēja 2.klašu komandas 4 skolēnu sastāvā.