Arhīvs

 • Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus piedalīties programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”

  Vasaras brīvlaikā Daugavpils bērni un jaunieši tiek aicināti piedalīties lasītveicināšanas programmā „Skaistā vasara bibliotēkā”. Programmas moto „Atnāc pats un aicini līdzi draugu!” Programmas mērķis – dot iespēju bērniem kopā ar draugiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku pilsētas bibliotēkās, lasot grāmatas, spēlējot spēles, skatoties filmas, kā arī piedaloties viktorīnās un konkursos.

 • Lai bērnu brīvais laiks būtu lietderīgs un saturīgs

  Daudzi Daugavpils bērni un jaunieši brīvo laiku pavada, izmantojot pilsētā pieejamos daudzveidīgos interešu izglītības piedāvājumus, kurus īsteno pirmsskolas izglītības iestādes, skolas, Bērnu un jauniešu centrs „Jaunība”, sabiedriskās un nevalstiskās organizācijas.

 • Migrācija 21.gadsimtā – problēmas vai iespējas?

  Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstītās skolu sadarbības programmas „PASCH” ietvaros desmit Daugavpils Valsts ģimnāzijas audzēkņi no 10.jūnija līdz 15.jūnijam viesojās grāfa Zodena reālskolā Fridrihshāfenā pie Bodenes ezera, lai kopā pētītu migrācijas izpausmes Latvijā un Vācijā.

 • Kāda būs jaunā centralizēto eksāmenu vērtēšanas sistēma

  Skolās noslēgumam tuvojas valsts pārbaudījuma darbi 12.klasēs – 20.jūnijā notiks pēdējais centralizētais eksāmens – fizikā. Kopš 2004.gada centralizētie eksāmeni ir galvenais atlases kritērijs, lai iestātos augstākās izglītības iestādēs, tāpēc ir svarīgi panākt, lai šis kritērijs būtu maksimāli objektīvs.

 • Iegūsti līdz pat Ls 5000 lielu finansējumu savas idejas realizācijai!

  Latvijā dzīvo daudz uzņēmīgu un mērķtiecīgucilvēku, kuriem ir idejas, kā padarīt savu un līdzcilvēku dzīvi labāku. Tomēr bieži vien šo ideju realizācijai trūkst nepieciešamā finansējuma. Ja arī Tu esi viens no uzņēmīgajiem, kuram ir radusies projekta ideja, tādās jomās kā izglītība, zinātne, kultūra, māksla, sports vai vide, tad vēl līdz pat 25. jūnijam Tev ir iespēja iesniegt projekta pieteikumu labdarības projektā LabieDarbi.lv, lai veiksmes gadījumā piedalītos ikmēneša interneta balsojuma konkursā un cīnītos par iespēju saņemt līdz pat 5000 Ls lielu finansējumu savas idejas realizācijai.

 • Vasaras lasīšanas maratons „Bērnu un jauniešu žūrija 2013”

  Arī šogad Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Bērnu literatūras centrs, sadarbojoties ar publiskajām un skolu bibliotēkām, vietējām pašvaldībām un atbalstītājiem, īsteno jau 2001. gadā sākto iniciatīvu Bērnu un jauniešu žūrija”. 547 Latvijas bibliotēkās un 38 latviešu diasporas centros pasaulē bērniem, jauniešiem, viņu vecākiem un vecvecākiem ir iespēja iesaistīties lasīšanas veicināšanas programmā.

 • Eksperte: Sadarbība vardarbības problēmu novēršanā – jau realitāte, ne koncepcija

  Dr. Paed. Linda Daniela, Latvijas Universitātes projekta „Atbalsta programmu izstrāde un īstenošana sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu atbalsta sistēmas izveidei” sadarbības koordinatore un eksperte.

  Nupat Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas koncepciju vardarbības problēmu novēršanā, bet ar piebildi, ka pašreiz neesot instrumentu tās ieviešanai. Lai nesāktu darbu no nulles punkta, ir vērts iepazīties ar jau Latvijas Universitātes pedagoģijas,psiholoģijas un izglītības vadības ekspertu vadībā paveikto – darbu jau uzsākušas starpinstitucionālās sadarbības grupas 15 Latvijas pašvaldībās sociālās atstumtības mazināšanai.

 • Lai bērniem droša vasara!

  Sākoties vasaras brīvlaikam, aicinām vecākus pārrunāt ar bērniem drošības noteikumus, kas jāievēro, atrodoties ūdens tuvumā un peldoties, braucot ar velosipēdu, skrituļslidām, lēkājot uz batuta, šūpojoties šūpolēs vai pavadot brīvo laiku citās aktivitātēs.

 • LR izglītības un zinātnes ministra sveiciens skolas izlaidumā

  Katram pumpuram ir vajadzīgs laiks, saule, gaiss un mitrums, lai uzziedētu un nestu sēklas! Tā arī mēs savas vēlmes ar varu nevaram īstenot. Neatlaidība un sīksta pacietība vainago darbu un palīdz arī mazā dārzā izaudzēt krāšņas rozes. Z.Mauriņa

  Godātie absolventi!

  Šis ir svarīgs brīdis gan Jums, gan Jūsu skolotājiem un vecākiem, jo skolas izlaidums ir vērtējuma laiks par sasniegto, sapņu un ideju laiks par turpmāko!