Arhīvs

 • Daugavpils pilsētas domē sumina labākās skolas

  11.07.2013.

  Latvijas skolu reitingā 2013 par darbu ar talantīgajiem skolēniem Daugavpils Saskaņas pamatskola „mazo skolu” grupā ir 1.vietā, bet Daugavpils Krievu vidusskola – licejs „lielo skolu” grupā ieņēmis 2.vietu. Priecē, ka savas vietas abas skolas saglabājušas jau otro gadu, uzrādot izcilus sasniegumus valsts, atklātajās un starptautiskajās olimpiādēs un Latvijas 37.skolēnu zinātniskajā konferencē.

 • Ogu balle „Rūķītī”

  11.07.2013.

  11.jūlija rītā Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes Rūķu sētā skanēja jautri smiekli, dziesmas, dzejoļi un mīklas gan latviešu, gan vācu valodās, jo 5 – 7 gadus vecie „rūķīši” pulcējās uz Ogu balli.

 • Daugavpils teātris izsludina uzņemšanu aktieru kursā

  10.07.2013.

  Jau daudzus gadus Daugavpils teātris strādā bez profesionāla papildinājuma. Pa šo laiku trupas skaitliskais sastāvs ir sarucis līdz 16 dalībniekiem, kas traucē daudzveidīga repertuāra veidošanu un tik ļoti palielina iesaistīto aktieru noslogotību, ka daudzi no viņiem vairāku mēnešu garumā strādā bez jebkādām brīvdienām.

 • Brīnumus Latvijā rodot…

  10.07.2013.

  Daugavpils lietišķo sieviešu kluba „OLIVIA” dāmas sadarbībā ar Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolotājām un projekta vadītāju Andželu Zubkovsku bija sagādājušas lielisku dāvanu 40 dažādos Latvijas novados dzīvojošu un arī uz ārvalstīm no dzimtenes izbraukušu ģimeņu bērniem. Tika realizēts projekts „Mana DZIMTENE LATVIJA ir BRĪNUMU pilna" (SIF Nr. LV.2013/SP/07/04), organizējot 10 dienu bērnu nometni.

 • Daugavpils skolas – „Skolu reitinga 2013” galveno balvu ieguvējas

  09.07.2013.

  Šodien, 2013. gada 9.jūlijā, Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) tika pasniegta ceļojošā balva "Lielā Pūce" un "Mazā Pūce", kas jau 24 gadus tiek nodota labākajiem skolu kolektīviem mācību gadā par sekmīgu darbu talantīgo skolēnu izglītošanā. Šogad balvu pasniedza Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete, IZM Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītājs Guntis Vasiļevskis un Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

 • Fotokonkurss skolēniem „Neparastais dabā”

  08.07.2013.

  Latvijas Stādu audzētāju biedrība aicina visus Latvijas skolu audzēkņus piedalīties fotokonkursā „Neparastais dabā” un iesūtīt pašu uzņemtas fotogrāfijas vai fotokolāžas līdz š.g. 30. jūlijam. Labākā darba autors saņems balvu - triecienizturīgu digitālo fotokameru savu nākamo fotoalbumu veidošanai.

 • Tiek meklētas viesģimenes visā Latvijā 18 ārzemju skolēniem

  Jau šīs vasaras izskaņā YFU programmas (Youth For Understanding) ietvaros Latvijā iebrauks 18 apmaiņas skolnieki no visas pasaules, kas Latvijā pavadīs vienu mācību gadu, lai iepazītu mūsu zemes kultūru, sabiedrību, kā arī apgūtu latviešu vai krievu valodu.Tā kā apmaiņas skolēni sava apmaiņas gada ietvaros dzīvo vietējās ģimenēs, šobrīd ir izsludināta jaunu viesģimeņu meklēšana visā Latvijā.

 • Jaunas filmas bērniem pilsētas bibliotēkās

  Daugavpils bibliotēkas vasaras brīvlaikā īsteno lasītveicināšanas programmu bērniem „Skaistā vasara bibliotēkā”. Lai dotu iespēju bērniem kopā ar draugiem interesanti un lietderīgi pavadīt brīvo laiku, Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles papildināja savus krājumus ar jaunu videofilmu kolekcijām bērniem.

 • Uz Daugavpili atkal atlidos divas pūces

  Mācību gads ir beidzies, skolās ir iestājies rimtāka darba periods. Ar nepacietību šajā laikā tiek gaidīti Ata Kronvalda fonda Latvijas skolu reitinga darbā ar talantīgajiem skolēniem rezultāti. Skolu kolektīvi atkarībā no 10.-12.klašu skolēnu skaita tiek grupēti mazo un lielo skolu grupās (lielās skolas – skolēnu skaits 10.-12.klasēs vismaz 100, mazās skolas – skolēnu skaits 10.-12.klasēs mazāks par 100). Uzvarētāju katrā skolu grupā apbalvo ar balvu „Lielā Pūce” un diplomu, 2.vietas ieguvēju – ar balvu „Mazā Pūce” un diplomu. 3., 4. un 5.vietas ieguvējus apbalvo ar diplomiem.