Arhīvs

 • 15.oktobris – Starptautiskā Roku mazgāšanas diena

  Daugavpils pilsētas bērni tiek aicināti 15.oktobrī īpašu vērību veltīt roku tīrībai, mazgājot tās pašiem un aicinot to darīt arī vecākus un citus pieaugušos. Šīs iniciatīvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību roku mazgāšanai, kas ir vienkāršs un efektīvs veids, kā izsargāties no nāvējošām slimībām, kuru izplatība ir nopietna problēma visā pasaulē. Regulāra un rūpīga roku mazgāšana ir viens no efektīvākajiem un lētākajiem pasākumiem daudzu infekcijas slimību profilaksei.

 • Daugavpilī vecāki pulcējas, lai dibinātu biedrību

  14.10.2013.

  2013. gada 10. oktobrī Daugavpils vispārizglītojošo skolu vecāku pārstāvji pulcējās Daugavpils 9. vidusskolā, lai diskutētu par problēmām, kuras uztrauc vecākus, un dibinātu Daugavpils Vecāku biedrību. Lai tiktu pārstāvēti visu skolu vecāki, tika uzrunāti Daugavpils pilsētas vispārizglītojošo skolu direktori un aicināti deleģēt uz šo pasākumu 2 vecākus.

 • Matemātiskā māksla

  Oktobrā sākumā Daugavpils Saskaņas pamatskolā Comenius projekta „Voice from the Land” (Līguma numurs 2012-1-TR1-COM06-36068 7) ietvaros notika arpusklases aktivitāte 6.klasēm „Matemātiskā māksla”. Pasākuma mērķis bija motivēt skolēnus mācīties matemātiku, attīstīt skolēnu radošas spējas, kā arī sekmēt dažādu priekšmetu (matemātikas, dabaszinību un literatūras) savstarpējoi integrāciju.

 • Starptautiska konference "Psiholoģija veselības aprūpē" Psiholoģijas dienu ietvaros

  11.10.2013.

  No 5. oktobra līdz 25. oktobrim Latvijā pirmo reizi notiks Psiholoģijas dienas, kuru mērķis ir sekmēt atvērtu, radošu vidi profesionālai diskusijai un dziļākai izpratnei par psiholoģiju mūsdienās, kā arī informēt sabiedrību par psihologu darbu. Psiholoģijas dienu ietvaros, 7.oktobrī, Rīgā arī notika starptautiska konference "Psiholoģija veselības aprūpē". Šajā pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas skolu psihologu metodiskās apvienības pārstāvji: O. Greisa (Daugavpils 13.vidusskola), A. Petrovska (J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskola), T. Laizāne (Vieņības pamatskola), J. Kaļiņina (Daugavpils 17.vidusskola), O. Vasiļjeva (Daugavpils 3.vidusskola), O. Ermolajeva (Daugavpils Centra vidusskola), O. Karkina (Logopēdiskā internātpamatskola - attīstības centrs), I. Gudule (Daugavpils 10.vidusskola), L. Budreviča (Daugavpils 16.vidusskola).

 • Interaktīvā informātikas stunda „Skolēni – skolēniem” Daugavpils 9. vidusskolā

  Šogad 1. oktobrī Daugavpils 9. vidusskolā notika interaktīvā informātikas stunda „Skolēni – skolēniem” 10.-12. klašu skolēniem projekta „IT manai nākotnes karjerai” ietvaros. Pasniedzēju lomā bija 12. klases skolēni Dmitrijs Babovskis un Dmitrijs Minajevs. Pasākumā piedalījās informātikas skolotāji ne tikai no Daugavpils pilsētas skolām, bet arī no Lietuvas pilsētas Utena, mācību centra „LatInSoft” direktore Tatjana Jakupenko, Izglītības metodiķe matemātikas, fizikas un informātikas jautājumos Jeļena Azareviča, Daugavpils 9. vidusskolas vadība.

 • Daugavpils 12. vidusskolas partnerības projekts-Rumānijas apmeklēšana

  Šā gada 17.-29. septembrī Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Comenius apakšprogrammas divpusējās partnerības projekta „Train ticket to Europe: Language awareness through visual arts” ( Nr. 2012-1-RO1-COMO7-226312) ietvaros tika īstenota kārtējā aktivitāte – Daugavpils 12. vidusskolas skolēnu un skolotāju mobilitāte - divpusējās partnerības projekta partnerskolas: Liceul de Arte (Alba Iulia, Rumānija) apmeklēšana.

 • Būt dāsnam – tas ir skolotāja dzīvesveids

  03.10.2013.

  Skolotājs – cilvēks, kas stingri un stabili stāv uz Zemes, smeļoties no tās spēku katrai dienai, bet Saule ir tā, kuras gaisma rāda ceļu gan pašam, gan viņa audzēkņiem. Skolotāja misiju – katru rītu būt savā vietā un sniegt zināšanu gaismu. Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde šogad oktobrī rīko pasākumu ciklu „No skolotāja – skolotājam”, piedāvājot Daugavpils Kultūras pilī apskatīt pilsētas pedagogu vaļasprieku darbu izstādi un apmeklēt svinīgo pasākumu, kā arī aicinot skolotājus uz savu kolēģu hobiju apgūšanas meistarklasēm.