Arhīvs

 • Olimpiskā diena 2013 „Rūķītī”

  27.09.2013.

  Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, šodien, 27.septembrī, Latvijā svin Olimpisko dienu ar vienojošu devīzi "Esam sportiska ģimene!" Ņemot vērā, ka bērnudārzs ir otrās mājas un visi šeit „mītošie” ir ģimene, Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestāde „Rūķītis” atsaucās Latvijas Olimpiskās komitejas aicinājumam un organizēja Olimpisko dienu iestādē.

 • Eiropas valodu diena 2013 Daugavpilī izskan…

  27.09.2013.

  Eiropas valodu dienu 2013 Daugavpilī „Kopā valodu daudzveidībā” nedēļa nu ir veiksmīgi pavadīta dažādās aktivitātēs. Ir patiess prieks par skolēnu atsaucību un aktīvu dalību ikvienā no pasākumiem. Pirmdien, 30.septembrī, plkst.14.00 Daugavpils Centra vidusskolas aktu zālē notiks valodu dienu noslēguma pasākums „Valodu karuselis”, kura laikā pilsētas skolēni rādīs savas dažādu valodu prasmes, kā arī tiks apbalvoti valodu konkursu („Jautrās valodu stacijas” un „Interaktīva spēle dažādās valodās”) laureāti un aktīvākie „Jauno žurnālistu skolas” absolventi.

 • Olimpiskā diena 2013 Daugavpils Centra vidusskolā

  27.09.2013.

  Šogad 27.septembrī visā Latvijā notiek Olimpiskās dienas pasākumi, kas tiek rīkoti par godu Starptautiskās Olimpiskās Komitejas dibināšanai. Olimpiskās dienas 2013 moto ir ,,Esam sportiska ģimene”. Kā katru gadu, visi Centra vidusskolas skolēni devās uz Daugavpils Olimpisko centru, lai noklausītos Olimpisko himnu un piedalītos Vislatvijas rīta rosmē.

 • Lai bērns attīstītos vispusīgi

  27.09.2013.

  Savus pirmos soļus kolektīvā lielākā daļa bērnu sper tieši pirmsskolas izglītības iestādē, kuras galvenais mērķis ir veicināt bērna vispusīgu un harmonisku attīstību, ievērojot viņa attīstības likumsakarības un vajadzības, individuālajā un sabiedriskajā dzīvē nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes, tādējādi mērķtiecīgi nodrošinot bērnam iespēju sagatavoties pamatizglītības apguvei.

 • Eseju konkurss vidusskolēniem

  27.09.2013.

  Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrību, Valsts Valodas centru un Latviešu valodas aģentūru izsludina eseju konkursu vidusskolēniem "Ko Eiropas Savienības pilsonim nozīmē latviešu valoda?"

 • Ekoskolas ielūdz politiķus uz zaļu un veselīgu pusdienu gatavošanu

  26.09.2013.

  Trešdien, 2. oktobrī, plkst.15.30 Zemkopības ministrijas ēkā norisināsies Vides izglītības fonda un Ekoskolu organizēta akcija Veseli ēduši! Zaļas un veselīgas pusdienas Latvijas nākotne. Akcijas mērķis - pievērst uzmanību vietējās un ekoloģiskās pārtikas nozīmei skolu ēdienkartēs un mudināt mainīt esošo likumdošanu, kas rada ierobežojumus šādas pārtikas iegādei.

 • Daugavpilī apskatāma izstāde „Ceļā uz Latvijas brīvību”

  25.09.2013.

  23.septembrī ceļu pa Latvijas skolām uzsāka Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) ceļojošā izstāde „Ceļā uz Latvijas brīvību”. Pirmais tās pieturas punkts šoreiz ir Daugavpils Valsts ģimnāzija, kuras foajē izstāde būs apskatāma līdz 4.oktobrim, tāpēc laipni aicināti gan skolēni un skolotāji, gan citi interesenti.

 • Pieredzes apmaiņas seminārs par pedagogu dalību Eiropas Savienības projektos

  24.09.2013.

  Š.g. 19.septembrī Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldē pulcējās Daugavpils pilsētas pedagogi, lai dalītos pieredzē, ko guvuši, apmeklējot Eiropas Savienības atbalstīto projektu programmas. Semināru bija iniciējusi eksperte projektu jautājumos, lai aktivizētu un pārliecinātu pilsētas pedagogus izmēģināt iespējas, ko piedāvā dažādas ES atbalstītas izglītības programmas. Kas gan var būt pārliecinošāks par kolēģu „veiksmes stāstiem” šo iespēju izmantošanā! Jāpiebilst, ka gada laikā no Daugavpils uz tuvākām vai tālākām ārzemēm pieredzes apgūšanai, pedagoģiskās darbības vērošanas praksēs un uz semināriem dodas vairāki desmiti pedagogu.