Arhīvs

 • Skolēnu sasniegumu vērtēšana latviešu valodas un literatūras stundās

  27.08.2013.

  Mūsdienu sabiedrības raksturīga iezīme ir tiekšanās pēc sasniegumiem, tādēļ aktuāls ir jautājums, kā vērtēt sasniegumus dažādās dzīves jomās – sportā, politikā, kultūrā, izglītībā, sadzīvē utt. –, kā tos izmantot un ko tie dod. Skolēnu atbildes uz jautājumu, kas ir sasniegumi, ir diezgan vienkāršas, saistītas galvenokārt ar skolu un visbiežāk – tieši ar saņemto vērtējumu. Ne mazāk svarīgs šis jautājums ir arī skolotājiem.

 • Par ēdināšanas izdevumu atvieglojumiem 1.-6.klašu izglītojamiem

  26.08.2013.

  Ar 2013.gada 1.septembri stājas spēkā grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2012.gada 12.jūlija saistošajos noteikumos Nr.14 „Ēdināšanas izdevumu atvieglojumi izglītojamiem”, kuri nosaka ēdināšanas izdevumu atvieglojumu apmēru un piešķiršanas kārtību Daugavpils pilsētas vispārējās izglītības iestāžu 1.–6.klašu izglītojamajiem.

 • Un atkal zvani aicinās klasēs…

  23.08.2013.

  Jau mazliet sārtojas kļavas, kastaņi briest arvien apaļāki, dārzos spilgti iedegas gladiolu un dāliju liesmas… Vasara pamazām atvadās, un nu jau pavisam tuvu ir rudens. Drīz skolu gaiteņus un klases piepildīs skolēnu čalas.

 • Nāc sportot ARTIŠOKA laikā!

  22.08.2013.

  Nav svarīgi, vai esi profesionālis, iesācējs vai tev vienkārši patīk FUTBOLS vai BASKETBOLS, savāc komandu un piedalies futbola vai ielas basketbola sacensībās, kas tiks organizētas šogad 7.septembrī no plkst. 15:00 lielā festivāla ARTIŠOKS laikā! Tāpat visus sporta un piedzīvojumu fanus Jaunatnes departaments aicina piedalīties rīkotajā FOTORALLIJĀ, kas arī notiks ARTIŠOKA ietvaros.

 • Bērnu kultūras projekts „Garā pupa"

  22.08.2013.

  Septembrī jau ceturto sezonu uzsāk biedrības „Ascendum" bērnu kultūras projekts „Garā pupa". Sociālā projekta mērķis ir iekļaut kultūras procesos tos bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem, kas reģionālās un sociālās nevienlīdzības vai vecāku kūtruma dēļ palikuši ārpus Latvijas teātra, mākslas, mūzikas un ārpusskolas izglītības norisēm.

 • Tālmācības iespējas Daugavpilī

  22.08.2013.

  Jau dažus gadus Latvijā vispārējo izglītību var iegūt ne tikai dienas vai vakara nodaļās, bet arī tālmācības veidā, kuru Daugavpilī piedāvā divas vispārizglītojošās skolas: 12.vidusskola un 3.vidusskola.

 • 10 aktuāli jautājumi un atbildes par mācību līdzekļu iegādi

  22.08.2013.

  Tuvojoties mācību gada sākumam, vecāki sāk aktīvāk rūpēties par bērnu sagatavošanu skolai un gādāt visu mācībām nepieciešamo, tomēr joprojām ir daudz neskaidrību par mācību līdzekļu iegādi. Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti ir apkopojuši visbiežāk uzdotos jautājumus par mācību līdzekļu iegādi un sagatavojuši atbildes.