80 dienās apkārt zemeslodei

14.05.2018.

Ja kāds vēlas 80 dienās apbraukt apkārt zemeslodei, tad izdarīt to palīdzēs Valmieras Drāmas teātris kopā ar Ž.Verna tāda paša nosaukuma romāna varoņiem.
Šajā ceļojumā š.g.11.maijā projekta Nr.8.3.2.2/16/1/001 “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” ietvaros devās J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas 5.un 6.klases skolēnu grupa. Skolēni noskatījās dinamisku un aizraujošu izrādi par angļu džentlmeņa Fileasa Foga un viņa draugu piedzīvojumiem. Bija iespējams vērot un sajūsmināties par aktieru spēju vienas izrādes laikā iemiesoties piecos dažādos varoņos, par kustību plastiskumu un asprātīgo scenogrāfiju. Tajā pašā laikā bērni atkārtoja pasaules ģeogrāfijas faktus un saņēma atbildi uz jautājumu – kā Fileass Fogs ieekonomēja vienu dienu savā ceļojumā. Ne velti šī izrāde 2016./2017.gadā tika nominēta Latvijas teātru gada balvai četrās kategorijās: “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”, “Gada scenogrāfs”, “Gada video mākslinieks”, “Gada kustību mākslinieks.” Galvenās lomas atveidotājs Mārtiņš Liepa savulaik darbu pie šīs izrādes novērtēja kā ļoti atbildīgu un grūtu, jo bērnu auditorija ir vispatiesākā – ja nav interesanti, tad skatītāju zonā sākas sarunas.
Skolēni projekta ietvaros paši mēģina apgūt vienkāršākos skatuves mākslas elementus. Izrāde viņiem bija laba iespēja tuvplānā noskatīties aktieru darbu, vērot mīmiku, kustības un saprast, ka šķietamais vieglums ir panākts ilgā un pacietīgā darbā.

Informāciju sagatavoja:
J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas
direktora vietniece audzināšanas jomā
Iveta Vasitova

Fotogrāfiju autore:
sporta skolotāja
Tatjana Bondere