Aicina skolu jaunatni apmeklēt noslēdzošo Simtgades filmu, vēsturisko piedzīvojumu trilleri "1906"

21.03.2019.

Filma stāsta par laiku pēc brāzmainajiem 1905.gada notikumiem Latvijā, kad soda ekspedīcijas un slepenpolicija ir gandrīz apturējušas sociāldemokrātu kaujinieku darbību. Taču viena grupa līdera Oratora vadībā spītīgi turpina cīņu. Tiek plānots pārgalvīgs uzbrukums rūpnīcas kasei ar mērķi iegūt līdzekļus cīņas turpināšanai. Par šīs akcijas vadītāju tiek iecelts kaujinieks Pelēkais, kurš operācijas gatavošanas laikā iepazīstas ar dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību.
 
Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma: “Priecājos, ka veiksmīgo un žanriski daudzveidīgo programmu Latvijas filmas Latvijas simtgadei noslēdz Gata Šmita darbs “1906”, jo šī filma piedāvā neierastu rakursu uz 1905.-1906.gada notikumiem. Tas ir stāsts ne tikai par konkrētu Latvijas vēstures posmu, bet arī par tālaika radošo bohēmu un jauniem cilvēkiem – dēkaiņiem, avantūristiem un riska cienītājiem; arī viņi ir piedalījušies vēstures veidošanā, lai gan nebūt ne ideālu, bet gan sava rakstura dēļ. Atzīstami, ka Latvijas kino strādā režisors Gatis Šmits, kurš piedāvā asa sižeta darbu un vēlas strādāt Latvijas kino joprojām tik retajā vēsturiskās piedzīvojumu drāmas žanrā”.
 
““Piektais gads” bija viens no retajiem brīžiem vēsturē, kad latvieši aktīvi iesaistījās bruņotā pagrīdes cīņā. Segvārdi, konspiratīvie dzīvokļi, pārdrošas bruņotas operācijas, revolūcijas romantika un turpat blakus – pārgalvība, nejaušība, nodevība un nāve.” stāsta režisors Gatis Šmits.
 
Piesakiet savu klases apmeklējumu kādā no Latvijas kinoteātriem: https://www.forumcinemas.lv; https://cinamonkino.com/alfa/lv, https://multikino.lv/, http://www.splendidpalace.lv/, http://www.kinogalerija.lv/index.php/lv/, http://www.kinobize.lv/; ārpus Rīgas: http://www.kinorio.lv/, https://www.kinolora.lv/lv, http://www.3dcinema.lv/, http://www.talsi.lv/kino-repertuars, http://www.silverscreen.lv/, http://cesukoncertzale.lv/lv/kino/,  kinoteātros Kuldīgā, Smiltenē un Madonā.