COMENIUS projekta aktivitātes Beļģijā

22.10.2014.

Š.g. 14.-18.oktobrī Daugavpils pilsētas 9.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde Beļģijā dalījās pieredzē ESF starptautisko skolu daudzpusējās partnerības Comenius projektā „From tiny acorns giant oak trees grow” ar tēmu: „Zinātne. Tehnoloģijas. Ilgtspējība.”
Pieredzes braucienā uz Beļģiju devās iestādes vadītāja Ināra Andrijauskiene un pirmsskolas izglītības skolotājas Sintija Šņepste, Alla Kolosova un Irina Puķe. Liels darbs tika ieguldīts, gatavojoties braucienam uz Antverpeni Beļģijā. Iepazīstot vietējās pašvaldības darbu ar tehnoloģijām un ilgtspējību, grupa „Pasaciņa” devās uz Latgales Zooloģisko dārzu un iepazinās ar daudzveidīgo dzīvnieku un kukaiņu pasauli. Sagatavošanas grupas „Bitīte” bērni devās ekskursijā uz Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpusu, kur apskatīja dažādas izstādes, pētīja zemes slāņus un ielūkojās mikroskopā. Mērķtiecīgi turpinās darbs bērnu ilgtspējīgas domāšanas veidošanā. Grupa „Pīlīte” sadarbībā ar vecākiem izzināja mājdzīvnieku pasauli, gala rezultātā izveidojot video prezentāciju „Rūpes par dzīvniekiem”. Grupa „Varavīksne” turpināja izzināt ūdens īpašības, veicot eksperimentus un pētījumus. Sadarbojoties ar Daugavpils pilsētas māksliniekiem Ivo un Mairitu Folkmaņiem, kopā ar bērniem tapa pašu rokām veidotas raķetes. Šajā periodā turpinājās dažādas aktivitātes progresu pieredzē ar augiem un enerģijas taupīšanu.
Vizītes laikā katra dalībvalsts – Islande, Zviedrija, Beļģija, Anglija, Kipra, Latvija un Spānija – demonstrēja savu pieredzes materiālu, dalījās pieredzē un diskusijās. Iespaidīgākais materiāls vizītes laikā bija Islandes video par pašvaldības darbu augu audzēšanā Reikjavīkas siltumnīcās. Katra valsts prezentēja bērnu iedziedātu projekta himnu, kurai mūziku komponējuši Beļģijas pārstāvji, bet piedziedājumā vārds „aug” ir katras dalībvalsts valodā. Vizītes noslēguma dienā Beļģijā mūsu iestāde iepazīstināja ar pašizveidoto videomateriālu par Latviju, par iespaidīgākajiem apskates objektiem mūsu valstī, Rīgā un Daugavpilī.
Pavisam drīz – jau 2015.gada februāra sākumā visas dalībvalstis ieradīsies uz pieredzes apmaiņas pasākumu Latvijā, Daugavpils pilsētas 9.speciālo pirmsskolas izglītības iestādē. Līdz februāra sākumam ir daudz darba, kas jāpaveic, sagaidot projekta ciemiņus mūsu iestādē un pilsētā.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja
Ināra Andrijauskiene