COMENIUS projekta noslēguma vizīte Kiprā

20.05.2015.

Turpinot realizēt Eiropas Savienības mūžizglītības programmas COMENIUS apakšprogrammas „Skolu daudzpusējās partnerības” projektu „From tiny acorns giant oak trees grow”, laika posmā no š.g. 8.maija līdz 15.maijam Daugavpils pilsētas 9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Ināra Andrijauskiene, vadītājas vietniece Anita Laurena un pirmsskolas izglītības skolotājas Sintija Šņepste un Vanda Dmitrijeva devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Kipru. 
Vizīte Kiprā bija īpaša ar to, ka tā bija projekta noslēguma vieta, kur vienkopus pulcējās dalībnieki no Latvijas, Zviedrijas, Spānijas, Beļģijas, Islandes, Anglijas un Kipras. Brauciena laikā mēs ieguvām daudz pozitīvu emociju un iespaidu. Tā bija iespēja iepazīties ar trīs Kipras pirmsskolas izglītības iestādēm – Makedonitissa, Kokkinotrimithia un Liopetri. Makedonitissa pirmsskolas izglītības iestādē „Stylianos Lenas” Nikosijā bija iespēja iepazīties ar skolotāju darba pieredzi projekta ietvaros. Iestādē tika organizēta izstāde, kurā varēja aplūkot bērnu un viņu vecāku izveidotos „brīnumus” no otrreiz izmantotiem materiāliem. Ar krāšņu un skanīgu priekšnesumu bērni sveica ikvienu projekta dalībvalsti un dziedāja dziesmas. Pēc priekšnesuma tika organizēts „Ēdienu festivāls”, kur katra no projekta partnervalstīm prezentēja savas valsts tradicionālos ēdienus.
Noslēguma vizīte – tā bija atskaite par visu projekta laikā no 2013.gada 1augusta paveikto darbu „Ko mēs esam sasnieguši ilgtspējīgas domāšanas attīstīšanā un kādi ir mūsu nākotnes plāni”. Katra valsts prezentēja savus sasniegumus, ieguldīto darbu bērnu ilgtspējīgās domāšanas attīstīšanā un ekoloģiskajā audzināšanā. Konferences laikā pedagogi un iestādes vadītājas diskutēja par ieguvumiem un sasniegumiem projekta laikā, par turpmāko darbību. Beļģija bija sagatavojusi arī prezentāciju, kurā tika atspoguļotas visas septiņas projekta valstis, bērnu iedziedātās himnas katras valsts valodā, kā arī iespaidi no katras vizītes. Savukārt no Latvijas katra projekta dalībvalsts dāvanā saņēma tamborētu ozolzīli, informatīvu bukletu par projekta laikā sasniegto un īstenotajām aktivitātēm, kā arī piemiņas balviņu no AS „Latvijas Valsts meži” drauga Cūkmena. Saulainajā un siltajā Kiprā bija iespēja aplūkot ne tikai pirmsskolas izglītības iestādes, bet arī iepazīties ar valsti, tās apskates objektiem un vēsturi, tradīcijām un garšīgo un bagātīgo virtuvi.
Paldies Daugavpils pilsētas 9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes radošajai komandai un izglītojamo vecākiem par sadarbību un sniegto atbalstu! Sakām milzum lielu paldies arī ikvienai projekta dalībvalstij par pozitīvi labvēlīgo piedzīvojumu divu gadu garumā, par pieredzes uzkrāšanu un viesmīlīgo uzņemšanu viņu valstīs!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
9.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Anita Laurena
un pirmsskolas izglītības skolotāja
Sintija Šņepste


Eiropas Savienības mūžizglītības programmas COMENIUS skolu daudzpusējās partnerības projekts „From tiny acorns giant oak trees grow” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.