Daugavpilī jauns skaļās lasīšanas čempions

28.02.2019.

22.februārī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” notika Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību Daugavpils reģionālais fināls, kurā spēkiem mērojās 14 pilsētas skolu sacensību uzvarētāji. Par Daugavpils lasīšanas čempioni kļuva Daugavpils Vienības pamatskolas 5.klases skolniece Sintija Ivbule, kura 18.maijā pārstāvēs mūsu pilsētu Valsts finālā Rīgā.

Šajā mācību gadā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra lasītveicināšanas kampaņā 5.-6.klašu skolēniem “Skaļās lasīšanas sacensība” piedalījās 14 Daugavpils pilsētas skolas. Pagājušajā nedēļā izglītības iestāžu vietējo lasīšanas konkursu uzvarētāji kopā ar skolotājiem un atbalstītājiem pulcējās Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”, lai noskaidrotu Daugavpils skaļās lasīšanas čempiona titula ieguvēju. Sacensību moto “Lasi klusi, lasi skaļi, lasi!” lasīšanas entuziastus vienoja visa pasākuma laikā.
Katrs Daugavpils reģionālā fināla dalībnieks skaļi lasīja iepriekš sagatavotu grāmatas fragmentu. Konkursantu vidū vienlīdz iecienīti bija kā latviešu, tā arī ārzemju autoru daiļdarbi. Izskanēja lasījumi no šādām grāmatām: Dzintara Tilaka “Labo blēņu vasara”, Vika “BD-5J pasaka par mazo lidmašīnu”, Annas Strautnieces “Severīna”, Astridas Lindgrēnes “Ronja – laupītāja meita”, Mika Kerenena “Noslēpumainais puķu čiepējs”, Hollijas Smeilas “Nepiemērotā modele”, Evas Ibotsones “Kāds suns un viņa zēns”, Marijas Parras “Vafeļu sirdis”, Andželas Naneti “Mans vectēvs bija ķiršu koks” u.c.
Fināla dalībnieku spēju rosināt interesi par lasīto un veidot saikni ar klausītāju, kā arī lasīšanas un runas prasmi vērtēja kompetenta žūrija, kur žūrijas priekšsēdētāja bija LCB vadītājas vietniece Anna Pakere, ilggadēja LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja, Voldemāra Caunes balvas “Gada bibliotekārs darbā ar bērniem un jauniešiem” ieguvēja, Skaļās lasīšanas sacensību Daugavpilī iniciatore. Lasītāju sniegumu vērtēja arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Bohāne, Daugavpils pilsētas Domes Kultūras pārvaldes vadītājas vietniece Vita Viļevko, Daugavpils Universitātes Karjeras un iniciatīvu centra vadītāja Mārīte Kravale-Pauliņa, kā arī bibliotēkas lasītveicināšanas pasākumu aktīvs dalībnieks Guntis Lietavietis.
Sīvā konkurencē par Daugavpils skaļās lasīšanas čempioni kļuva Daugavpils Vienības pamatskolas 5.klases skolniece Sintija Ivbule. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Daugavpils Saskaņas pamatskolas skolnieks Juris Gura un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolniece Nikola Kursīte.
18.maijā Sintija kopā ar skolotāju un klasi dosies uz Rīgu, kur Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pulcēsies visi Latvijas Skaļās lasīšanas reģionālo finālu uzvarētāji. Valsts finālā tiks noskaidrots Latvijas skaļās lasīšanas čempiona titula īpašnieks, kurš uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai.
Sirsnīgs paldies visiem dalībniekiem un skolotājiem par ieguldīto darbu un lasītprieka veicināšanu! Uz tikšanos nākamajā gadā!
Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” vadītāja
Dace Jakovele
Tālr.: 65421750
e-pasts: dace.jakovele@lcb.lv