Daugavpilī septīto reizi notiks Karjeras nedēļa

08.10.2018.

Jau septīto gadu Daugavpilī no 8. līdz 12.oktobrim norisinās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā skolās notiek pasākumi par karjeras vadības prasmēm un profesiju iepazīšanu.
  Karjeras nedēļa Daugavpilī aizsāksies ar pasākumu “Karjeras māja”, kura ietvaros Daugavpils vispārizglītojošo skolu 5. – 8. klašu skolēniem būs iespēja tikties un iepazīt septiņus dažādu profesiju pārstāvjus, viņu karjeras attīstības ceļu. Savukārt vidusskolas klašu skolēni tiek aicināti uz diskusiju “Vadi savu karjeru pats?”, kur par lēmumu pieņemšanas prasmēm un atbildības uzņemšanos diskutēs Aleksis Daume.
  Karjeras nedēļas laikā Daugavpils skolēniem būs iespēja piedalīties arī tādās aktivitātēs kā mācību ekskursijas uz uzņēmumiem, apmeklēt profesionālo un augstāko izglītības iestāžu organizētās nodarbības un radošās darbnīcas, vērot amatnieku meistarklases, mēroties erudīcijā izglītojošās spēlēs “Profesiju pasaule. Kas? Kur? Kad?” un “Profesijas laika ratā!”, iepazīties ar dažādām profesijām un tikties ar profesiju pārstāvjiem Latgales Centrālajā bibliotēkā un visās LCB filiālēs, izpētīt sev interesējošo profesiju jomas Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes nodaļas organizētajā pasākumā „Profesiju virpulī atrast savējo!”

Par Karjeras nedēļu
  Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Šī gada Karjeras nedēļas tēma ir karjeras vadības prasmes, kas aicina skolēnus, viņu vecākus, pedagogus iepazīt karjeras vadības prasmes, to lomu karjeras plānošanā, izvēloties skolēnam nākotnes profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām prasmēm, interesēm un iespējām.
  Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 47 Latvijas pilsētās un novados. Karjeras nedēļu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra un to finansē ESF projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.
Pasākumu programma 47 pilsētu un novadu skolās pieejama tīmekļa vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela, savukārt jaunumi sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LV, draugiem.lv/viaa un twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:
Santa Čeirāne
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe karjeras konsultante
t. 29196866
e- pasts: santa.ceirane@ip.daugavpils.lv