Daugavpils skolās atzīmēja Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu un Eiropas dienu

11.05.2018.

Ar ķiršu ziediem un ievu smaržu ir atnācis maijs, un mūsu skolas ir ietinušās sarkanbaltsarkanās un zili dzeltenās krāsās, jo ir mūsu – latviešu un eiropiešu – identitātes svētki: Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas diena un Eiropas diena. Pie balti klātiem galdautiem pulcējās kuplās skolu saimes, jaunieši dziedāja, lasīja dzeju un runāja par sevi Latvijā un Daugavpilī. “Tikai kopā mēs varam paveikt vairāk, tikai kopā mēs varam būt stipri un laimīgi”, skanēja novēlējumos, un plauka puķes uz asfalta pie Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja. Neizpalika arī konkursi un svētku stundas par Latviju, piemēram, J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolā notika kvests jeb meklēšanas spēle “Atklāj Latviju no jauna!”
9.maijā skolās kārtojām Eiropas eksāmenu, piedalījāmies neskaitāmos konkursos un viktorīnās par Eiropu, jo skolas no Eiropas Savienības biroja ir saņēmušas metodisko materiālu krājumu “Es vitamīni”, kuru bija īstais laiks izmēģināt. Daugavpils 9.vidusskolā tika realizēts vairāku dienu projekts “Mans ceļojums Eiropā”, Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā un 12.vidusskolā viesojās augsta līmeņa Eiropas lietu eksperti akcijas “Atpakaļ uz skolu” ietvaros. Daugavpils 12.vidusskolā bija redzami igauņu, lietuviešu, somu, beļģu un latviešu tautastērpos tērpti jaunieši, kuri rosināja skolas saimi piedalīties kvestā “Atrodi Eiropas Parlamenta prezidenta runu!” Runa atradās, un jaunieši kopā ar prezidenta kungu Eiropai un sev vēlēja mieru, ekonomisko izaugsmi, daudz radošu ideju un maz bēgļu.
Apsveicam Eiropas eksāmena uzvarētājus 5.-6.klašu grupā: Adrianu Formanicki no Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja un Jāni Drelingu no Daugavpils Vienības pamatskolas, savukārt 7.-9.klašu grupā sveicam Daugavpils 12.vidusskolas skolēnu Vitāliju Komarovu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
izglītības metodiķe
sociālo zinātņu jautājumos
Signita Gabrāne
t.65407438