Daugavpils trešā aktīvākā pilsēta pēc ēnotāju pieteikuma skaita!

14.02.2019.

Vakar, 13.februārī, visā Latvijā un arī Daugavpilī norisinājās Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētā karjeras izglītības akcija skolu jauniešiem „Ēnu diena”. 
Šogad ēnot no Daugavpils izglītības iestādēm devās vairāk nekā 400 jaunieši, izvēloties darba devējus Daugavpilī, Rīgā, Rēzeknē, Jūrmalā un citviet Latvijā. Skolēnu interese par Ēnu dienu kopumā palielinās, skolēni izmanto šo iespēju, lai iepazītu darba vidi un dažādu speciālistu darba ikdienu. Šogad Daugavpilī portālā www.enudiena.lv bija apstiprinātas 346 vakances, kas pēc pieteikumu skaita ir trešā aktīvākā pilsēta Latvijā (aiz Rīgas un Mārupes).
Daugavpilī vairāk nekā 90 darba devēji skolēniem piedāvāja ap 250–300 vakances dažādās nozarēs un jomās: valsts pārvalde, darbs pašvaldībā, medicīna, farmācija, sabiedriskās attiecības un mediji, uzņēmējdarbība, izglītība, tiesību zinātnes, tūrisms, transports, loģistika un citās profesionālajās jomās. Daugavpils izglītības iestāžu skolēnu skaits, kuri vēlējās ēnot, bija lielāks, nekā fiksētie pieteikumi, līdz ar to ne visi ēnošanai saņēma apstiprinājumu.
Šajā dienā iespēja ēnot un vērot speciālistu darbu ir ne vien individuāli, piesakot savu vakanci portālā vai pašam sameklējot savu ēnu devēju, bet arī organizējot mācību ekskursijas un tikšanās ar speciālistiem. Sākumskolas skolēni izmanto iespēju ēnot savu izglītības iestāžu direktorus, direktoru vietniekus, medmāsas, lietvežus, tādējādi gūstot pirmo pieredzi ēnošanā un uzzinot, ko skolā strādājošie speciālisti dara ikdienā.
Skolēnu intereses un pieprasījums šogad, kā arī citus gadus ir samērā nemainīgs, top 5 ir: medicīna, IT un programmēšana, darbs pašvaldībā un valsts pārvaldē, mediji un sabiedrisko attiecību speciālisti, tūrisms. Skolēnus, protams, interesē arī politika, jūrniecība un aviācija.
Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem attīstīt un pilnveidot savas uzņēmējspējas, komunikācijas un lēmumu pieņemšanas prasmes, kā arī gūt izpratni un priekšstatu par savas nākotnes izglītības ceļu un profesijas izvēli, kā arī ir iespēja iepazīt pilsētas un Latvijas darba tirgu. Savukārt darba devējiem tā ir iespēja veidot sava uzņēmuma atpazīstamību, satikties ar jauniešiem un izprast mūsdienu jauniešu vēlmes, vērtības.
Paldies visiem darba devējiem, kuri rada iespēju atvēlēt laiku skolēnu izglītošanai un aktīvi iesaistījās Ēnu dienā.

Sīkāka informācija par Ēnu dienas norisi Latvijā: http://www.jal.lv/news/global/763

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Pedagoģe karjeras konsultante
Santa Čeirāne
santa.ceirane@ip.daugavpils.lv
tālr.29196866