Dzīvnieku aizsardzības nedēļa

 22.10.2013.

Katru gadu oktobrī Daugavpils Saskaņas pamatskolā tiek atzīmēta Dzīvnieku aizsardzības diena. Skolā tā nav viena diena, bet gan vairākas nedēļas, kuru laikā skolēni un skolotāji vāc ziedojumus dzīvnieku patversmes suņiem un kaķiem.  Patversme ir mājas suņiem un kaķiem, kas pavisam nesen ir bijuši kāda mīluļi un vēlas atkal par tādiem kļūt.
Oktobrī dzīvnieku patversmēs gaida klašu ekskursijas. Ir ļoti svarīgi bērniem jau agrā bērnībā izskaidrot un palīdzēt saprast, ka mājdzīvnieku turēšana sagādā daudz prieka, bet tajā pašā laikā ir arī atbildīgs solis.
Rūpējoties par mūsu pūkainajiem un spalvainajiem draugiem, skolēni ar vecāku palīdzību un skolotāji savāca 169 kilogramus barības, ko 17.oktobrī nogādāja dzīvnieku patversmē. Daugavpils dzīvnieku patversmē pašlaik atrodas 26 suņi un 35 kaķi, no kuriem 10 ir pieauguši kaķi, un pārējie ir kaķēni. Visčaklākie ziedojumu vācēji bija 2.b klases skolēni, kopumā savācot 51,7 kilogramus barības. Skolēni un viņu vecāki sāk apzināties, ka pasaule nevar pastāvēt bez cilvēcības un līdzcietības pret vājāko.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Saskaņas pamatskolas
direktores vietniece izglītības jomā
Dace Plociņa