Dzīvojot pēc tradīcijām…

27.11.2017.

Pavisam nesen mūsu valsts nosvinēja savu 99.dzimšanas dienu un gatavojas savai skaistajai 100 gadu jubilejai. Visā valstī un mūsu pilsētā – Daugavpilī – notiek dažādas aktivitātes, labie darbi par godu nākamajam jubilejas gadam.—–
Š.g. 22.novembrī, pēcsvētku noskaņā, Daugavpils pilsētas 10.pirmsskolas izglītības iestādē notika pieredzes apmaiņas pasākums par tēmu “Kulturoloģiskās pieejas īstenošana pirmsskolas izglītības iestādē”, kura saistīta ar Latviju, tās kultūru un tradīcijām.
Pasākuma mērķis bija iedziļināties kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā, balstoties uz bērna pieredzi, izziņas aktivitāti, dabisko vēlmi darboties, kustēties, priecāties; meklēt atbildes uz svarīgo jautājumu: kā īstenot audzināšanas procesu pirmskolā tā, lai sekmētu bērna attīstību un audzināšanu un, vienlaikus, īstenotu izglītības procesu tā, lai rezultātā nodrošinātu arī tautas kultūras tradīciju pastāvēšanu un ilgtspēju.
Pasākuma dalībniekiem tika piedāvāts teorētiskā materiāla apkopojums, prezentāciju materiāli “Latviešu tautas tradīcijas kā vērtība pirmsskolas izglītības iestādē”, “Masku tradīcijas latviešu kultūrā”, aktivitātes darba grupās, iespēja darboties radošās meistarklasēs, aplūkot dažādas pedagogu, audzēkņu un vecāku darbu izstādes, piemēram, “Latviešu rudens tautas dziesmu lādīte”, ”Latviešu spēka zīmes un raksti”, “Vēja zvani”, “Latviešu gadskārtu maskas”, “Gadskārtu ēdienu recepšu grāmata”, “Gadskārtu svētki” latviešu kultūrā, kā arī ieteikumi gadskārtu svētku tradīciju jēgpilnai apguvei pirmskolā.
Kulturoloģiskās pieejas īstenošanā svarīga ir skolotāja profesionālā gatavība pašam iedziļināties kultūras tradīciju saturā, izprast to būtību, simbolisko un praktisko nozīmi ne tikai vēsturiskā, bet arī mūsdienu kultūras kontekstā, gatavība dažādu pirmsskolas obligāto mācību priekšmetu saturu atklāt caur tautas kultūras tradīciju prizmu, izprast un mērķtiecīgi ievērot kulturoloģiskās pieejas īstenošanas principus darbā ar bērniem pirmsskolā.
Dzīvojot pēc tradīcijām, mēs dzīvojām saskaņā ar savu zemi, dabu un kultūru; tas ir mūsu mitoloģiskais laiks, mūžīgais rits.

Ieskats pasākuma norisē KulturologiskasPieejasIstenosana.pdf

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
10.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja vietniece
Ilona Andrejeva
t.65435162