Eiropas dienas priekšvakarā Jorens Dobkevičs iepriecina ar 1.vietu Atklātajā Valsts politikas un tiesību olimpiādē

08.05.2019.

Šī gada 27.aprīlī Latvijas Universitātē norisinājās Atklātā Valsts politikas un tiesību olimpiāde vidusskolēniem. Olimpiāde tika realizēta ar mērķi vairot politikas zinātnes, politikas un diplomātijas atpazīstamību jauniešu vidū, veicināt jauniešu izpratni par demokrātiskajiem procesiem valstī un pilsoņa lomu tajos, attīstīt vidusskolēnu zināšanas un iemaņas orientēties informācijas daudzveidībā un analizē tos, kā arī jēgpilni piedalīties politiskajos procesos un izprast šīs līdzdalības nozīmīgumu.  
Olimpiāde norisinājās divās kārtās. Pirmajā kārtā jaunieši bija aicināti iesūtīt pašu izveidotu 3 minūšu garu video rullīti, kurā aplūkota kāda Latvijas vai Eiropas aktuāla politiskā vai tiesiskā problēma. Tai sekoja otrā kārta, kurā desmit veiksmīgāko video autori piedalījās simulācijas spēlē. Tika izspēlēta lēmumu pieņemšana Eiropas Komisijā.
Latgali un Daugavpili šajā olimpiādē pārstāvēja J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas 12.klases skolnieks Jorens Dobkevičs, kurš kopvērtējumā izcīnīja 1.vietu un saņēma apliecinājumu budžeta vietas iegūšanai LU Politikas zinātnes nodaļā. Skolēnu atbalstīja vēstures, politikas un tiesību skolotāja Iveta Laurena.
Šī ir iedvesmojoša ziņa Eiropas dienas un Eiropas parlamenta vēlēšanu priekšvakarā, jo pierāda, ka mūsu skolēni ir ieinteresēti Eiropas nākotnē, zina, ko grib, un spēj apliecināt savu varēšanu valsts līmenī.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes metodiķe
Signita Gabrāne