Ēnu diena Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē

14.02.2019.

13.februārī visā Latvijā notika lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem ĒNU DIENA.
Arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē (IP) ēnoja 9 ēnas, iepazīstot Izglītības pārvaldes vadītājas, juristu, IT speciālista, psihologa un personāla atlases speciālistu darbu. Ēnotāji šogad pārsvarā bija skolēni no 8.–12.klasei, kā arī no 4. un 6.klases.
Darba dienas sākumā IP sabiedrisko attiecību speciāliste I.Bohāne ēnas iepazīstināja ar IP funkcijām, struktūru, darbinieku atbildības sfērām. Pēc tam skolēni tika piedāvāta iespēja doties nelielā ekskursijā pa IP telpām, bet pēc tam skolēni devās pie saviem izvēlētajiem speciālistiem, lai izzinātu viņu darba pienākumus, darba specifiku, nepieciešamās prasmes un zināšanas, kā arī iepazītu darba vidi. Kā atzina IP darbinieki, skolēni bija ieinteresēti un motivēti, uzdeva jautājumus, iedziļinājās katra speciālista darba specifikā.
Skolēniem Ēnu diena ir iespēja iepazīt gan profesijas, gan amata pienākumus kopumā, gan arī pārliecināties, vai iedomātā sapņu profesija ir piemērota. Dienas noslēgumā skolēni tika aicināti uz IP sēžu zāli, lai izvērtētu Ēnu dienas norisi, dalītos ar gūtajām atziņām, izteiktu viedokli par Ēnu dienas nozīmi turpmākās izglītības un profesijas izvēlē. Daugavpils Valsts ģimnāzijas 10.klases skolniece Kristīne Karabeška un Daugavpils 16.vidusskolas 10.klases skolnieks Rostislavs Osipovs uzsvēra, ka saruna ar IP juristēm deva ierosmi un motivāciju ne tikai savlaicīgi domāt par nākotnes izglītību un profesiju, bet jau tagad nopietni pievērsties mācību procesam, jo jurista darbā nepieciešamas ne vien specifiskas zināšanas, bet arī universālas – valodu prasme, zināšanas par psiholoģiju u.c.  
Ēnu diena ir iespēja skolēniem izaicināt un izvērtēt savu atbildību, laika plānošanu, komunikācijas un sadarbības prasmes. Tā ir reāla dzīves pieredze iekļauties darba vidē un darba apritē.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
pedagoģe – karjeras konsultante
Santa Čeirāne
santa.ceirane@ip.daugavpils.lv