Erasmus+ projekts paplašināja Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēnu redzesloku par bērnu tiesībām Rumānijā

23.02.2018.

Starptautiskā Erasmus+ K2 Stratēģiskās partnerības projekta “Kopābūšana pasaulē: migrācija un īpašās vajadzības” partnervalstu tikšanās “Kopābūšana pasaulē: ierobežotas iespējas un migrācija” („Sharing the world: disability and displacement”) notika no š.g. 12.februāra līdz 16.februārim Rumānijā. Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 9.klases skolēni un angļu valodas skolotāja Ludmila Lastovka, kā arī partneri no Francijas, Portugāles, Slovākijas, Rumānijas un Slovēnijas viesojās Botošani Nacionālajā ‘A.T.Laurian’ koledžā.—– 
Pirmā darba diena sākās ar oficiālo partneru iepazīšanos skolas aktu zālē. Dalībnieki atraktīvi stāstīja par sevi un pasniedza rūpīgi sagatavotas dāvanas. Krievu liceja skolnieces prezentēja savu leģendu un uzdāvināja knaģus ar latvju zīmi “Auseklītis”, ko izgatavoja 4.plūsmas skolēni sadarbībā ar skolotājām Nataļju Izuļenu un Ilonu Peipiņu. Skolēni no partnervalstīm ar prieku nēsāja šo zīmi tikšanās laikā. Tikšanās dalībniekiem bija iespēja arī iepazīties ar rumāņu tradicionālo mūziku un ritmiskām tautas dejām.
Vizītes laikā skolēni apmeklēja izglītības iestādi bērniem ar īpašām vajadzībām un bērnu namu patversmi. Mūs sagaidīja ar aizraujošiem priekšnesumiem, vairākām darbnīcām: karošu krāsošana, zīmēšana uz akmeņiem, atklātņu izgatavošana. Rumāņu skolotājas stāstīja par vietējām tradīcijām, audzēkņi dziedāja tautas dziesmas un uz dejām aicināja arī viesus. Viens no projekta mērķiem ir paplašināt skolēnu zināšanas par bērnu tiesībām un to ievērošanu dažādās valstīs, tāpēc nedēļas laikā bērniem tika dota iespēja iepazīties un novērtēt situāciju partnervalstīs. Dalībnieki piedalījās projekta konferencē “The needs of young people from the protection system”, kurā uzstājās vietējās pašvaldības deputāte Dr. Tamara Corfu, psiholoģe Alina Manuela Robu, skolas direktore PhD.Pranijaru Mihaela Liliana, kā arī visi projekta koordinatori.
Pēdējā tikšanās dienā, 16.februārī, dalībniekiem tika dota iespēja apmeklēt trīs nozīmīgas vietas pilsētā Botošani – izglītības pārvaldi, prefektūras departamentu (Casa Corpului Didactic) un mēriju. Rumānijas skolas direktore un projekta koordinatore Ana Tanasa iepazīstināja pilsētas administrāciju ar projekta gaitu un pasniedza nedēļas laikā izstrādāto memorandu, kurā aicina pievērst uzmanību bērnu ar īpašām vajadzībām problēmām.
Braucienā mēs guvām pozitīvas emocijas, jaunas idejas projekta realizēšanai, dalījāmies pieredzē, kā arī sadraudzējamies ar citu valstu skolēniem un pedagogiem.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja
pedagoģe, projekta koordinatore
Ludmila Lastovka