ES Mūžizglītības programmas iespējas izglītībā: pieredze un nākotnes plāni Erasmus+

13.01.2014.

Š.g. 10.janvārī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldē (DPIP) notika seminārs interesentiem izglītības projektu jomā. Semināra pirmajā daļā pilsētas pedagogi stāstīja par savu pieredzi ES Mūžizglītības programmas iepriekšējā perioda 2007-2013 dažādu apakšprogrammu apguvē.—–J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas direktores vietniece, pedagoģe Natālija Mikuļina klātesošos iepazīstināja ar dažādiem interneta rīkiem un programmām, kas atvieglo darbu CLIL pedagogiem. To 2013.gadā N.Mikuļina apguva Comenius programmas kursos nelielajā Vidusjūras saliņā Maltā, kurā saskatījusi līdzību ar Daugavpils izglītības situāciju – plaši izplatīto bilingvālismu izglītībā. Natālijas kolēģe Ludmila Voitova dalījās pieredzē par nevalstisko organizāciju un neformālās izglītības iespējām, sadarbojoties ar skolām Grieķijā. L.Voitova izmantoja Mācību braucienu programmu skolu administrācijas pārstāvjiem, nacionālā līmeņa izglītības politikas veidotājiem, kas bija vairāk vērsta uz ārvalstu pieredzes apgūšanu un ieviešanu savās izglītības iestādēs. Daugavpils Centra vidusskolas matemātikas skolotāja un metodiķe Jeļena Azareviča pastāstīja par dabaszinātņu pasniegšanas specifiku Ziemeļitālija. Galvenā pedagoģes atziņa, tiekoties un strādājot ar Eiropas kolēģiem Mācību brauciena programmā ir tāda, ka mūsdienu jauniešus par dabaszinātnes priekšmetiem vairāk jāieinteresē, piedāvājot darboties praktiski, eksperimentējot modernās laboratorijās, savukārt, pedagogam vienmēr jāpamato, kur reālajā dzīvē var sastapties ar teorētiskajām zināšanām, piemēram, materiālu izturību, spiedienu ietekmi, elastību utml.
Semināra otrajā daļā tika pārrunāta Daugavpils izglītības iestāžu stratēģija un iespējas jaunajā ES Mūžizglītības programmu piedāvājumā 2014-2020 Erasmus + . Klātesošie diskutēja un analizēja jaunās programmas vadlīnijas, pieteikšanās kārtību un īpatnības. DPIP eksperte projektu jautājumos E.Balode bija sagatavojusi plašu materiālu klāstu, kas atvieglotu darbu, gatavojot pieteikumus jaunajā Erasmus + programmā. Parasti ir tā, ka viss jaunais sākotnēji liekas neparasts un sarežģīts, jo pagaidām ir neiepazīts, taču Eiropas Komisija, kas sagatavojusi programmas administratīvos rīkus, uzsver, ka kopumā daudzas lietas būs kļuvušas vienkāršākas un samazinājies birokrātiskais slogs, piemēram, ir atceltas „papīra formāta” veidlapas, ieviesta vienota finansēšanas kārtība, veidlapās ieprogrammēts finansējuma aprēķināšanas kalkulators u.c. jaunumi. Jebkura tipa apakšprogrammās (mobilitātes, partnerības) paredzēta arī samaksa par projekta administrēšanu, kas beidzot varētu kompensēt projektu pieteikumu gatavotāju un administrētāju darbu.
Veiksmi un radošus panākumus Daugavpils izglītības iestādēm jaunā ES Mūžizglītības piedāvājuma Erasmus+ apguvē!

Atgādinām, ka vairāk par Erasmus+ var lasīt  http://www.viaa.gov.lv/lat/muzizglitibas_programma/erasmus_plus/erasmus_plus_about/

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
eksperte projektu jautājumos
Evelīna Balode
t.65425102
evelina.balode@daugavpils.lv