Klāt noslēdzošais, 4.reģionālais festivāls "Nāc līdzās Latgalē!"

10.04.2019.

11.aprīlī plkst.14.00 Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” notiks Latgales reģionālais atlases koncerts “Nāc līdzās Latgalē!". Ar šo sarīkojumu noslēgsies reģionālie "Nāc līdzās!" festivāli Latvijas novados.
Arī Latgales festivāls seko šī gada festivāla kopējam moto “Latvija pēc 100”.  Latgales koncerts būs jo kupli apmeklēts – kopā pieteikušies ap 130 dalībnieki, kuri pārstāvēs gan speciālās skolas (Daugavpils Stropu pamatskola-aatīstības centrs, Rudzātu, Aleksandrovas un Maltas speciālās internātpamatskolas, Rēzeknes logopēdiskā skola), gan speciālās pirmsskolas izglītības iestādes (Daugavpils Stropu pamatskolas-attīstības centra pirmsskola), valsts sociālās aprūpes centrus bērniem (VSAC „Latgale” filiāle „Kalkūni” un bērnu nams “Priedīte”) un pieaugušajiem (VSAC “Latgale” filiāle “Lubāna”), kā arī būs individuālie priekšnesumi.
Visi koncerta dalībnieki ir ar īpašām vajadzībām, un viņi vēlas sevi apliecināt skatuves mākslā – dziesmā, teātra spēlē, dejā un dzejā. Viņiem līdzās būs jaunā, topošā Daugavpils mūziķe Diāna Pilate, kura 2007.gadā kā maza meitene kļuva par festivāla "Nāc līdzās!" laureāti, bet šodien ar savu muzikālo sniegumu priecēs citus svētku dalībniekus. Ar viņu kopā uzstāsies jaunais dziedātājs Arturs Lisovs, bet finālā visus ar savām dziesmām priecēs dziedātāja Lidija Breska, kura arī ir labs Fonda "Nāc līdzās!" draugs.
“Šogad festivāla moto ļauj vaļu brīvai fantāzijai – “Latvija pēc 100”. Dalībnieki var fantazēt, kāda būs mūsu Latvija pēc 100 gadiem. Un daudzi no viņiem to dara ļoti radoši. Parādījušies dažādi robotizēti skatuves tēli, kādi nebija nekad iepriekš redzēti uz skatuves”, saka Sarma Freiberga, Integratīvā mākslas festivāla dibinātāja un veidotāja 23 gadu garumā.
Reģionālo koncertu, pateicoties Daugavpils Kultūras centra atbalstam, ir iespējams apmeklēt ikvienam, jo tas ir bez ieejas maksas. Īpaši koncertu aicinām apmeklēt Daugavpils skolu audzēkņus, kam šī ir lieliska iespēja iepazīt citādo uz skatuves.  Koncertu ar lielisku organizatoru komandu atbalsta BJC “Jaunība” un direktore Aina Jansone.    
Reģionālo koncertu vēros žūrijas komisija – Fonda "Nāc līdzās!" valdes priekšsēdētāja un festivāla “Nāc līdzās!” direktore Sarma Freiberga, Kultūras centra “Vārpa” direktore  Inta Uškāne, režisors un pedagogs Viktors Jansons un dziedātāja Lidija Breska.

Labākie priekšnesumi tiks izvirzīti uz festivāla noslēguma Lielkoncertu Rīgā 7.maijā VEF Kultūras pilī.

Fonds "Nāc līdzās!" - Sarma Freiberga (tel.29238333)
BJC Jaunība – Aina Jansone (tel.27029006)
Vairāk info: www.naclidzas.lv vai https://www.facebook.com/NacLidzas