Skolu ziņas: Latgales Jauno ģeogrāfu skolas komandu mači

28.02.2019.

Š.g. 23.februārī Daugavpils 16.vidusskolā notika Latgales Jauno ģeogrāfu skolas komandu mači, kuru piektajā sezonā piedalījās 30 komandas. Tiešsaistē bija arī LJĢS dibinātājs un vadītājs Gatis Kampernovs. Pateicoties tieši viņa pūlēm un pedagogu atbalstam, Egila Birznieka Jauno ģeogrāfu skola turpina pastāvēt un veiksmīgi darboties arī mūsu reģionā.
Komandu mačos tika piedāvāti interesanti jautājumi un uzdevumi. Tradicionāli sākumā bija darbs ar Latvijas karti, kam sekoja jautājumu sesija par dažādām tēmām: Latvijas aviācija, Latvijas tilti, diktatori, virtuve, kaķi, dzīvnieku pēdas sniegā, Dienvidamerikas dzīvnieki.
30 komandu grūtajā cīņā par līderiem kļuva Rēzeknes Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 12.vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja komandas, kas attiecīgi ieguva 1., 2. un 3.vietu.
Konkursa nākamais posms notiks Rēzeknē marta beigās. Daugavpils skolēni cer, ka varēs piedalīties arī šajā posmā.
Pasākuma gaitā tika paziņoti arī janvārī notikšās ģeogrāfijas atklātās olimpiādes uzvarētāji. Daugavpils 16.vidusskolas 9.klases skolniece M.Cvetinska saņēma diplomu par iegūto 4.vietu šajā olimpiādē.
Informāciju sagatavoja
Svetlana Rudjko, Daugavpils 16.vidusskolas ģeogrāfijas un dabaszinību skolotāja