Lietuva pateicas Latvijai

13.03.2018.

Īstenojot savu darbību, Daugavpils pilsētas 15.speciālā pirmsskolas izglītības iestāde cieši sadarbojas ne tikai ar vietējo kopienu, bet arī ar saviem kaimiņiem.
Tā š.g. 8.martā iestādes vadītāja Nadīna Ļahoviča un pirmsskolas izglītības skolotāja Jeļena Nedokosa piedalījās starptautiskajā konferencē Ignalinā (Lietuvā), kas tika veltīta izglītojamo radošuma attīstīšanai.
Kā zināms, šogad Lietuva atzīmēja savas neatkarības atjaunošanas simtgadi, savukārt Latvija – viena no pirmajām valstīm, kura atzina tās neatkarību.
Saistībā ar šiem nozīmīgajiem notikumiem, gatavojoties neatkarības atjaunošanas simtgadei, Lietuvā tika organizēta akcija “Apskauj Zemi 2018. Lietuva pateicas”. Ar šo akciju visi Lietuvas uzņēmumi un iedzīvotāji tika aicināti pateikt “paldies” visiem tiem, kas pirms 100 gadiem teica: “Lietuva, mēs atzīstam tevi par valsti, tagad tu esi līdzvērtīgs pasaules valstu saimes loceklis!”
Ignalinas skola “Šaltinelis” agrāk jau sadarbojās ar mūsu iestādi.
Organizējot konferenci un piedaloties iepriekš minētajā akcijā, bija nolemts, ka skolas izglītojamie iemācīsies un izpildīs kādas pazīstamas latviešu dziesmas vai rotaļas. Ar lūgumu palīdzēt izvēlēties bērniem piemēroto repertuāru pie mūsu iestādes vērsās konferences organizatori. Mēs aizsūtījām lietuviešiem mūsu vienu no vispopulārākajām dziesmām un rotaļu, un lūk – videopateicība ir gatava!
Mums kā Latvijas pārstāvjiem ir liels lepnums un prieks par to, ka Lietuvas kaimiņi tik sirsnīgi pagodināja mūsu dārgo Dzimteni!
Ceram, ka visi kopā mēs varēsim radīt īstu mīlestības un pateicības vilni, kas apskauj visu zemi!
Aicinām apskatīties Lietuvas videopateicību Ignalinas skolas “Šaltinelis” vārdā! Patīkamu skatīšanos!

https://drive.google.com/file/d/1nmhTAD8SRKfJusFlUmpKi_M21TOO3DP4/view?usp=drivesdk

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
15.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja
Nadīna Ļahoviča