Mājturībnieku panākumi atklātajās valsts olimpiādēs

08.05.2019.

Šajā mācību gadā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 10.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils 13.vidusskolas, Daugavpils 11.pamatskolas, Daugavpils 15.vidusskolas skolēni un skolotāji piedalījās 15.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē 6.-9.klasei tekstila tehnoloģijās; 6.atklātajā mājsaimniecības olimpiādē „Mēs – Latvijas nākotnei” un 20.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē “Pasakas – Ziedu pasakas” (koka un metāla tehnoloģijas) 3.posmā. Olimpiādes organizēja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums, Latvijas Mājturības pedagogu biedrība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un  Rīgas Izglītības un informatīvi metodisko centru.  
Kopumā uz 15.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes 3.posmu tika uzaicināts 101 dalībnieks. No tiem 18 meitenes no Daugavpils. Mājsaimniecības žūrija 18 dalībniekus no valsts uzaicināja uz 3.posmu. Tostarp 4 darbi no mūsu pilsētas. Uz 20.atklātās mājturības un tehnoloģiju olimpiādes “Pasakas – Ziedu pasakas” (koka un metāla tehnoloģijas) bija uzaicināti 3 mūsu pilsētas skolēni.
2019.gada 17.aprīlī Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē norisinājās 15.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde 6.-9.klasei tekstila tehnoloģijās un 6.atklātā mājsaimniecības olimpiādes 9.-12.klasei „Mēs – Latvijas nākotnei” 3.posms. Olimpiādes dienā 6.-9.klašu skolēni, iedvesmojoties no latviešu etnogrāfiskā kultūras mantojuma, radīja oriģinālu piespraudes dizainu, kā arī izveidoja pašu piespraudi. Savukārt mājsaimniecības olimpiādes dalībnieki prezentēja savus pētījumus un demonstrēja pašu izgatavotos dizaina produktus.  20.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē zēni no metāla gatavoja Lieldienu dekoru.
Lielā konkurencē mūsu skolnieces ieguva godalgotas vietas: Anastasija Makarova – 2.vieta (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), Sofija Bogdanoviča, Sofja Murdasova – atzinība (Daugavpils 10.vidusskola), Solvita Fjodorova – atzinība (Daugavpils Saskaņas pamatskola), Viktorija Deiko – atzinība (Daugavpils 11.pamatskola). Paldies skolotājām Nataļjai Izuļenai, Ingai Vasiļjevai, Jekaterinai Kovaļevskai, Sandrai Dimantei, Natālijai Šopei par ieguldīto darbu!
Paldies visiem skolēniem par radošajiem darbiem un mājturības un tehnoloģiju, mājsaimniecības skolotājiem par skolēnu sagatavošanu olimpiādēm!
Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Mājturības un tehnologiju MA vadītāja
Nataļja Izuļenam