Pasākums jauniešiem “Zaļā koprade” vainagojas ar jaunām iniciatīvām un draudzībām.

29.08.2018.

Ar jauniem plāniem vides aktivitātēm savās kopienās un sirsnīgām atmiņām par kopīgiem piedzīvojumiem noslēdzās pasākums Ekoskolu jauniešiem “Zaļā koprade”. No 15. līdz 18. augustam Ventspils Pārventas pamatskolā pasākumā “Zaļā koprade” pulcējās vairāk kā 100 aktīvāko jauniešu no Ekoskolām visā Latvijā.

Pasākuma programmas mērķis bija izglītot jauniešus par šī brīža svarīgākajiem jautājumiem vides aizsardzībā, rosināt idejas vides pasākumiem un papildināt jauniešu prasmes, kas nepieciešamas šādu pasākumu organizēšanai.

Darbojoties grupās, jaunieši izstrādāja plānus pasākumiem, kuri, viņuprāt, būtu aktuālākie un veicinātu interesi vienaudžu vidū par vides aizsardzību un aktīvismu. 18 Iniciatīvas bagātākajiem jauniešiem un labāko ideju autoriem būs iespēja turpināt attīstīt savus priekšlikumus un kompetences Rudens kopradē.

Pasākuma laikā jauniešiem bija iespēja izvēlēties sev saistošākās un noderīgākās nodarbības. Pieredzējuši eksperti vadīja nodarbības par dabas daudzveidību, dabai draudzīgu iešanu dabā, pārtikas patēriņa saistību ar lietusmežu izciršanu un par piekrastes piesārņojumu. Praktiskās nodarbībās savukārt jaunieši apguva pareizu pasākumu plānošanu, aktīvas komandas veidošanu un vienaudžu motivēšanu, izzināja augu valsts virtuvi, mācījās veidot plakātus un video, kā arī trenējās sastādīt publisku runu un ar to arī uzstāties.

Vairāk lasiet: https://mailchi.mp/cffba27e66d3/aicina-latvijas-valsts-simtgad-uzdvint-tru-piekrasti-629489?e=cc99608413

Informāciju sagatavoja – Ilze Rušmane, ilze.rusmane@videsfonds.lv