Pirmsskolu ziņas: "Cīruļu" svētki Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē

25.03.2019.

    Slāvu kultūrā jau no seniem laikiem 22.martā svin svētkus „Cīruļi”. Cilvēki uzskatīja, ka tieši šajā dienā dzimtenē atgriežas cīruļi un pēc tam tikai pārējie gājputni. Tā ir arī pavasara saulgriežu diena. Cīruļu ierašanās nozīmēja, ka pavasaris ir klāt, un zemnieki sāka art zemi. Tāpēc arī šogad, 21.martā, Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē jautri svinēja krievu kultūras svētkus „Cīruļi”.       
   Svinību laikā skolotāji iepazīstināja bērnus gan ar latviešu tautas kultūru ieražām, gan ar krievu tautas tradīcijām un ticējumiem.
   Šiem svētkiem visi gatavojās jau veselu nedēļu, kad bērni taisīja no dažādiem materiāliem putniņus, lai svētkos tos iekarinātu tradicionālajā „ieražu koka”. Svētku laikā bērni minēja mīklas, skatījās video prezentācijas par šo svētku tradīcijām; svilpoja ar māla putniņiem (svilpavniekiem), lai pavasaris ātrāk atnāktu. Un Pavasaris atnāca! Pavasaris spēlēja ar bērniem jautras tautas spēles “Strautiņš” un “Cīrulis”, tieši Pavasarim bērni uzdziedāja tradicionālās krievu pavasara dziesmas. Pēc tautas tradīcijām svētku noslēgumā Pavasaris pacienāja bērnus ar rūpīgi izceptiem „cīrulīšiem” – svētku simboliem!
     Pastaigas laikā bērni izrotāja ar saviem „putniņiem” arī kokus savos pastaigu laukumiņos. Nu, Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē Pavasaris ir klāt!

Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas 15.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes
mūzikas skolotāja Anna Pranskiene