Pirmsskolu ziņas: Putnēnu bibliotēka gaida mazos lasītājus!

25.04.2019.

Šajā nedēļa Latvijā tiek atzīmēta Bibliotēku nedēļa, kad īpaša uzmanība sabiedrībā tiek pievērsta grāmatas nozīmei cilvēka dzīvē. Mūsu, strauji mainīgajā pasaulē, kad milzīgs gadžetu skaits pavada cilvēku uz katra soļa, grāmata turpina nest labo un mūžīgo.
Bērnu spējas mācīties ir apbrīnojamas. Pētījumi liecina, ka bērna smadzenes visstraujāk attīstās līdz trīs gadu vecumam. Pilnvērtīgai bērna attīstībai ir svarīgi, lai vecāki ikdienā lasītu viņam priekšā. Kā rāda pētījuma rezultāti, tikai puse vecāku, kuru bērni ir vecumā no diviem līdz astoņiem gadiem, katru dienu lasa priekšā saviem bērniem. Daudzi vecāki varbūt aizbildinās, sakot: „Vai tas ir tik svarīgi?” Speciālisti uzskata, ka tas ir svarīgi. Publikācijā par izglītības jautājumiem norādīts: „Pats svarīgākais, kas jādara, lai bērni nākotnē iemācītos labi lasīt, ir lasīt viņiem priekšā. Īpaši nozīmīgi ir lasīt priekšā pirmsskolas vecuma bērniem” (Becoming a Nation of Readers).
Siltā pavasara dienā, 24.aprīlī, Daugavpils pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādē notika pasākums, kuru ilgi gaidīja gan bērni, gan viņu vecāki, gan skolotāji. Savu darbu sāka iestādes Putnēnu bibliotēka. Kāpēc Putnēnu? Tāpēc, ka pēc iestādes ēkas renovācijas Daugavpils pilsētas 3.pirmsskolas izglītības iestādes fasādi rotā dažādi putniņu silueti, kuri priecē ne tikai bērnus, vecākus un darbiniekus, bet arī visus mikrorajona iedzīvotājus. Arī katra iestādes grupa ir izvēlējusies sev jaunu grupas nosaukumu – „Zīlīte”, „Sarkankrūtītis”, „Cālēns”, „Cielaviņa”, „Valodzīte”, „ Gulbītis”, „Bezdelīga”, „Pūcīte”, „Balodītis”, „Stārķītis”, „Dzeguzīte”, „Zvirbulis”, jo bērni ir tik līdzīgi maziem, skaļiem un aktīviem putnēniem, kuri ar prieku izzina pasauli!
Pirmsskolas bibliotēkas atvēršanai visi gatavojās ilgi. Februārī tika organizēta bērnu vecāku aptauja ar mērķi, noskaidrot grāmatu nozīmi audzēkņu ģimenēs. Aptaujā piedalījās 171 respondents, un 67,3% no labprāt iestādes bibliotēkā ņemtu grāmatas lasīšanai kopā ar bērniem. Tāds rezultāts visus iedvesmoja, un sākās darbs nākamās bibliotēkas fonda vākšanā. Katrā grupā ļoti ātri tika izveidota sava mazā bibliotēka, kura uzreiz ieinteresēja bērnus. Bērni daudz laika pavadīja pie grāmatu plauktiem, ņēma grāmatas mājās, apmainījās ar iespaidiem.
Esam pateicīgi visiem grāmatu ziedotājiem, kuri atnesa no mājām jau izlasītās grāmatas, lai tās turpinātu sniegt zināšanas un prieku arī citiem bērniem. Bez ikviena atsaucības un atbalsta būtu ļoti grūti realizēt šo ideju! Arī turpmāk būsim priecīgi pieņemt grāmatas bibliotēkas fonda papildināšanai.
Bibliotēkas atvēršanas svīnīgajā pasākumā piedalījās Piekrastes bibliotēkas vadītāja Anna Oleinikova, kura kopā ar vadītāju Žannu Stašāni pārgrieza simbolisko lentīti, atklājot Putnēnu bibliotēku. Anna pastāstīja bērniem par mūsu ilggadējo draudzību ar Piekrastes bibliotēku un pateicās par audzēkņu mākslas darbiem, kuri tiek regulāri eksponēti bibliotēkas telpās. Anna neatnāca tukšām rokām, tā uzdāvināja bibliotēkai piecas lieliskas grāmatas krievu un latviešu valodā un solīja sadarbību un atbalstu arī turpmāk. Savukārt bērni apsolīja, ka būs nākamie Piekrastes bibliotēkas lasītāji, kuri regulāri apmeklēs bibliotēku.
Jautrais viesis – Buratino, kurš arī ieradās uz pasākumu, rotaļu veidā iepazīstināja bērnus ar bibliotēkas noteikumiem un Lasītāja kartītes aizpildīšanas nosacījumiem. Jau vakarā Putnēnu bibliotēka gaidīja savus pirmos lasītājus!

Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas 3.pirmsskolas iestādes
vadītajas vietniece M.Pavlova