Pirmsskolu ziņas: Sieviešu un šokolādes diena Daugavpils pilsētas 15.speciālajā pirmsskolas izglītības iestādē

12.03.2019.

 Nav noslēpums, ka daudzveidīgajā saldumu pasaulē vispopulārākais gardums ir šokolāde, kas garšo gan bērniem, gan pieaugušajiem, īpaši sievietēm. Ņemot to vērā, Daugavpils pilsētas 15.speciālās pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupā “Ziediņš” radās ideja apvienot sieviešu dienas svinēšanu ar šokolādes svētkiem, iepriecinot bērnu māmiņas un pie reizes paplašinot bērnu vispārējas prasmes un zināšanas par šokolādi.
     Šokolādei ir daudz veselīgu īpašību: tā veicina smadzeņu darbību un uzlabo garastāvokli, tā ir bagāta ar vitamīniem, mikroelementiem un minerāliem, pasargā ādu no ultravioletā starojuma un vienmēr ir garšīga!
     Šokolādes vakars notika 7.martā. Bērni gatavojās svētkiem jau iepriekš. Dienu pirms svētkiem tika organizēta ekskursija uz lielveikalu, kur bērniem bija iespēja pašiem nopirkt visu nepieciešamo svētkiem. Ekskursijas laikā bērni iepazinās ar lielu šokolādes izvēli un saldumu daudzveidību. Bērni atcerējās veselīga uztura pamatprincipus, tostarp, ka produktus ar lielu cukura saturu drīkst ēst tikai svētkos un mērenā daudzumā. Bērni iepazinās ar pārdevēja un kasiera profesijām, paši bija pircēji, nosvēra augļus, salīdzināja cenas un norēķinājās kasē par nopirktajiem produktiem.
     Nākamajā dienā bērnu un māmiņu kopīgo svētku laikā bērni “ceļoja” uz  „Saldo valstību”: iepazinās ar šokolādes rašanās vēsturi  un pagatavošanas procesu, kā arī uzdāvināja ciemiņiem jauku deju un skaistu “saldo” dziesmu. Bērni sacentās ar māmiņām mīklu mīnēšanā. Izrādījās, ka mammas labi zina konfekšu nosaukumus, toties bērniem ir ļoti labas zināšanas par saldajiem desertiem. Bērni ar lielu prieku piedalījās stafetē „Ceļojums uz konfekšu fabriku”, kur iegādājās daudz konfekšu. Māmiņas rādīja savu meistarību konfekšu iesaiņošanā. Svētki turpinājās un visi piedalījās saldajā meistarklasē šokolādes šedevru pagatavošanā. Ģeniāls izgudrojums – fondī, it kā domāts, lai baudītu to draugu lokā. Tas ir garšīgs, ekonomisks un viegli pagatavojams. Turklāt maltīte „no kopējā katla” neticami saliedē cilvēkus. Kā pamats fondī pagatavošanā, protams, bija šokolāde. Bērni kopā ar māmiņām uzvēra zemenes, vīnogas, „maršmelou” konfektes uz koka iesmiņiem un iemērcēja izkausētajā šokolādē, pēc tam bērni izrotāja savus šokolādes šedevrus ar cukura un kokosriekstu pūderi. Šī aktivitāte iepriecināja un radīja pozitīvas emocijas gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pasākuma beigās māmiņas iepakoja pagatavotās šokolādes šedevrus un visiem bērniem bija uzdāvinātas konfektes par viņu centību un pūlēm.
     Tāda netradicionāla, aizraujoša, garšīga un skaista bija mūsu dārgo māmiņu sveikšana  Starptautiskajā sieviešu dienā!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 15.speciālā pirmsskolas izglītības iestādes pirmsskolas skolotāja Žanna Borune