Pirmsskolu ziņas: “Ābelītes” vizīte uz Grieķiju Erasmus+ projektā

11.04.2019.

Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestāde “Ābelīte” no 2018.gada veiksmīgi īsteno Eiropas Savienības Erasmus+ KA2 starptautisko skolu partnerības projektu “Mācību procesa pētīšana dabas programmu ietvaros”/ “Exploring the curriculum through nature programs”. Projekta mērķis ir paaugstināt savu kapacitāti un darboties starptautiskajā līmenī, apmainīties idejām, kā arī salīdzināt prakses un metodes dabas programmu ietvaros. —– No š.g. 1.aprīļa līdz 6.aprīlim tika organizēts otrais pieredzes apmaiņas seminārs Atēnās, Grieķijā. Sanāksmē piedalījās visi projekta dalībvalstu pārstāvji. Ģrieķiju apmeklēja 17 pedagogi no 5 valstīm. Latviju pārstāvēja “Ābelītes” vadītājas vietniece Nataļja Kozireva un pirmsskolas izglītības skolotājas Ilona Smirnija un Ludmila Atrahimoviča.
Pirmajā dienā projekta koordinatore Kristina Preduka ar savu komandu sniedza detalizētu projekta norises analīzi, atgādināja partneriem par projekta mērķiem, prioritātēm, veicamajiem uzdevumiem, aktualitātēm, popularizēšanas, vērtēšanas, ilgtspējas u.c. jautājumiem.     
Otrajā un trešajā dienā tika organizētas izzinošas mācību ekskursijas mežā kalnos kopā ar Grieķijas pirmsskolas iestādes “PAICHNIDAGOGEIO MONOPROSOPI IKE” audzēkņiem, kur bērniem bija iespēja patstāvīgi pētīt meža iemītniekus un augus.
Trešajā dienā grieķu partneri, viesmīlīgie saimnieki, iepazīstināja ar daudzveidīgo nacionālo virtuvi pārtikas laboratorijā “Dadstronomy”. Ēdieni tika gatavoti sadarbībā ar audzēkņa tēvu – pārtikas laboratorijas saimnieku un pavāru Kostasu Sotiriou.
Ceturtajā dienā bija iespēja apmeklēt Parnitas nacionālo parku. Parnitas flora ir viena no bagātākajām Grieķijā, kurā ir reģistrētas 818 sugas, no kurām dažas ir endēmiskas vai uzskaitītas kā kritiski apdraudētas. Teritorijas fauna ietver daudzas sugas, kas aizsargātas saskaņā ar likumu gan valsts, gan starptautiskā līmenī. Interesants ir fakts , ka Parnita ir vienīgā teritorija Dienvidgrieķijā, kur vēl joprojām dzīvo sarkanie brieži.  
Visas mobilitātes laikā semināra dalībnieki prezentēja savus izstrādātos materiālus, dalījās pieredzē par tēmu “Aktivitātes bērniem brīvā dabā”, novadīja dažādas spēles iestādes pagalmā, parkā un mežā, izmantojot dabas materiālus. Aktivitātes prasīja salīdzinoši minimālus resursus, toties bija aizraujošas pirmsskolas vecuma bērniem, pilnveidojot prasmes un zināšanas par dabu un attīstot radošo domāšanu.
Nākamā tikšanās notiks maijā Bulgārijā, Burgas pilsētā, kurā piedalīsies visi partnerības skolu administrācijas pārstāvji, skolotāji un skolēni.
Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādes administrācija un pedagoģes ir pateicīgas Grieķijas partnerības skolas koordinatoram Markosam Zangas un viņa komandai, pārtikas laboratorijas “Dadstronomy” saimniekam Kostasu Sotiriou par laipno uzņemšanu un atsaucību, kā arī pārdomāto izglītojošo programmu un idejām, ko varēs izmantot ne tikai savā darbā, bet arī daloties pieredzē ar citiem pirmsskolas izglītības skolotājiem.
Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādes Erasmus+ KA2 stratēģiskās skolu sadarbības partnerību projektu „Ceļojums uz nākotnes kompetenci” līdzfinansē Eiropas Savienība.
Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
 
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas 11.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja vietniece izglītības jomā un projekta koordinatore Latvijā
Nataļja Kozireva
tālr.65474792