Putras diena Daugavpils pilsētas 12.pirmsskolas izglītības iestādē

10.10.2017.

10.oktobrī ar plašām aktivitātēm visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā Putras diena. Latvijā putru ēšanai ir senas tradīcijas. Mūsdienās tās ir ieguvušas jaunu veidolu un ir gan vienkārši, gan garšīgi pagatavojamas. Turklāt uztura speciālisti ir vienisprātis, ka graudaugu putras ir enerģijas un spēka avots, jo satur saliktos ogļhidrātus, kas organismā nodrošina lēnu cukura līmeņa paaugstināšanos – tātad pakāpenisku un ilgstošu enerģiju. Lai veicinātu bērnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, jau piekto gadu tiek rīkots projekts “Putras programma skolās”. Tās ietvaros soli pa solim 1. - 4.klašu skolēniem (un bērnudārzu audzēkņiem) un 5. - 8.klašu skolēniem ir iespēja uzzināt, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri un citi.
Arī mēs esam reģistrējušies “Vislatvijas Putras programmai 2017”. Šī gada tēma – "Auzās ir spēks".
Popularizējot aktīvu dzīvesveidu un veselīgu pārtiku ikdienā, š.g. 10.oktobrī mūsu iestādē tika atzīmēta Putras diena.
Par godu šai dienai mūsu pavāres izvārīja garšīgu auzu pārslu biezputru. Bērniem putra likās vēl gardāka, jo tika ēsta ar garšīgām piedevām, kā arī bija ievēlēti Putras karaļi un karalienes.
Kaut arī šī gada Putras programmas galvenās varones ir auzas, bērni kopā ar vecākiem sagatavoja un iepazinās ne tikai ar auzu putras recepti, bet arī ar savas ģimenes iemīļotām citu graudu putru receptēm.
Sagatavošanas grupas bērni iepazinās ar prezentāciju par auzām un to spēku, kā arī noskatījās multiplikācijas filmu “Drosminieku putra”. Un vienprātīgi secināja – ja mēs visi ēdīsim putru, tad būsim stipri! Un tad arī mūsu Latvija būs stipra!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
12.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja vietniece
S.Špandaruka
t.65427132