Skolēni ar prieku raksta patriotisko dzeju!

2012.gada nogalē Daugavpils pilsētas skolēni tika aicināti piedalīties Andreja Eglīša 100 gadu jubilejai veltītajā patriotiskās dzejas konkursā, ko organizēja Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes latviešu valodas un literatūras MA sadarbībā ar Daugavpils teātri un Daugavpils Universitāti. 

Konkursa mērķis un uzdevumi bija veicināt skolēnu dziļāku interesi par latviešu patriotiskās dzejas autoru A.Eglīti, kā arī attīstīt skolēnu radošās un dzejas rakstīšanas iemaņas un radīt skolēnos vēlmi un interesi izteikt savas domas, jūtas, emocijas dzejā.

Jauno literātu konkurss Daugavpilī notika jau devīto gadu, un šogad tajā piedalījās 31 pilsētas vispārizglītojošo un profesionālās izglītības iestāžu 5.-12.klašu skolēns. Katrai klašu grupai bija arī sava darba (dzejoļa) tēma: 5.-9. klašu skolēniem – „Mana pils Daugavpils”, bet 10.-12. klašu skolēniem – „Latvija – manas mājas!”

Vērtējot konkursam iesniegtos darbus, uzmanība tika pievērsta izklāstītā satura mērķtiecīgai sasaistei ar piedāvāto tēmu, kā arī domu oriģinalitātei un latviešu valodas literāro normu ievērošanai. 

Lieliska dāvana no Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes un Daugavpils teātra 13 labāko darbu autorus gaida 18.martā – tā ir iespēja plkst. 18.30 Daugavpils teātrī noskatīties izrādi „Vosorys saulgrīžu burvesteibys”!

A.Eglīša 100 gadu jubilejai veltītā patriotiskās dzejas konkursa rezultāti

Informāciju sagatavoja:

Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes 

izglītības metodiķe 

Ilona Bohāne 

t. 65432102