Skolu ziņas: Daugavpils 12.vidusskolas audzēkņi Eiroskolā

07.01.2019.

Daugavpils 12. vidusskola ir Eiropas Savienības Eiropas Parlamenta vēstnieku skola (EPVS). Pateicoties mūsu jauniešu un skolotāju aktīvai darbībai šajā kustībā, mums – septiņiem vidusskolēniem un skolotāja iS.Gabrānei bija iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu Strasbūrā, Francijā. Ceļojums ilga sešas dienas. Ar mums kopā ceļoja jaunieši no Valkas, Salaspils un Tukuma, kuri arī ir EPVS.
   11. decembra naktī mēs sākām ceļu uz Strasbūru. Pirmā pietura bija Čehijā, kur mēs apmeklējām UNESCO mantojuma pilsētu Kutna Horu. Pilsēta slavena ar unikālo arhitektūru. Kaulu kapela, precīzāk, Visu svēto baznīca ir izveidota 19.gs. un ir īpaša visā pasaulē ar savu interjeru. Tās interjeru veido 14. -15.gs. mēra laikā mirušo cilvēku kauli: milzīgs svečturis, ģerbonis, vāzes un citi interjera priekšmeti. Interesanti bija apmeklēt arī cisterciešu klosteri un gotiskās baznīcas. Vakarā staigājām pa Čehijas galvaspilsētas Prāgas krāšņajām ielām un skatījāmies 15.gadsimta pulksteņa mehānisma izrādi Vecajā rātsnamā. Turpinot ceļu, mēs baudījām Ziemassvētku atmosfēru Vācijā, Ninbergas Ziemassvētku tirdziņā, kā arī apmeklējām tehnikas muzeju Sinsheimā.
   Mūsu ceļojuma galamērķis bija Strasbūrā Eiropas Parlamenta apmeklējums. 14.decembri mēs pavadījām Eiropas likumdevēja institūcijas namā, apspriežot mums visiem aktuālas tēmas: vide un atjaunojamie energoresursi, drošība un cilvēktiesības, kultūra, Eiropas nākotne, migrācija un integrācija, jauniešu bezdarbs. Mēs iepazināmies ar Eiropas Parlamenta darbību, spēlējām eirospēli, simulējām EP sēdi, ieguvām jaunu pieredzi, komunicējot ar citu valstu pārstāvjiem. Eiropas Parlamenta apmeklējums deva iespēju ne tikai papildināt savas zināšanas par Eiropas Savienības pārvaldi, bet arī diskutēt par politiskām tēmām ar vienaudžiem no visas ES. Esot parlamentā, mēs pielietojām savas angļu valodas zināšanas, sadarbības prasmes un izteicām viedokli par aktuālām tēmām, kā arī mums bija iespēja iejusties EE EP deputātu lomās: balsot un uzdot jautājumus runātājiem.
   Ceļojums uz Strasbūru bija interesants un piedzīvojumiem bagāts, tā laikā mēs guvām jaunu pieredzi un apskatījām Eiropas burvīgākās pilsētas. Aicinām iesaistīties EPVS kustībā.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 12.vidusskolas
EPVS dalībniece
Agnese Paule