Skolu ziņas: Daugavpils 15.vidusskolas sadarbība ar Amerikas Vēstniecību

09.04.2019.

Liels bija Daugavpils 15.vidusskolas saimes pārsteigums, kad 2018.gada jūnija sākumā mūsu vidusskolas sportisti saņēma Amerikas Vēstniecības piedāvājumu piedalīties basketbola nometnē, Sanantonio pilsētā, Teksasā, ASV.  
Basketbola nometnes dalībnieki Laura Okuņeva, Dainis Deniss Kurļankovs, Iļja Murzakovs, Vanesa Kostjuka un sporta skolotāja Inga Demidenko izbaudīja intensīvo, divu nedēļu ilgu nometnes programmu. Skolēniem bija vienreizēja iespēja iegremdēties amerikāņu profesionālā basketbola pasaulē un iegūt noderīgu pieredzi sportā. Viena no galvenajām projekta tēmām bija arī sporta diplomātija, kas ir neatņemama ASV un citu valstu attiecību stiprināšanas sastāvdaļa. Amerikas Izglītības un kultūras lietu biroja Sporta diplomātijas nodaļas nodoms bija izmantot aizraušanās ar sportu un mīlestību pret basketbolu, lai veicinātu dialogu un kultūras izpratni starp dažādu pasaules valstu cilvēkiem. Sports bija kā platforma, lai iepazīstinātu programmas dalībniekus ar amerikāņu kultūru, vienlaikus dodot viņiem iespēju veidot sakarus ar Amerikas sporta profesionāļiem un vienaudžiem no citām valstīm.
Un tagad, pagājušajā nedēļā, 2019.gada 4.aprīlī Daugavpils 15.vidusskolu draudzīgā vizītē apmeklēja ASV vēstniecības pārstāvji un pati Amerikas vēstniece Latvijā Nensija Baikofa Petita, lai iepazītos ar mūsu sportistiem, kuri veiksmīgi piedalījās basketbola nometnē Sanantonio pilsētā.
Skolēni kopā ar skolas direktoru Anatoliju Gržibovski viesiem novadīja nelielu ekskursiju pa skolu. Pēc tam pie tējas tases neoficiālā atmosfērā skolēni ar vēstniecības pārstāvjiem varēja apspriest visas interesējošās tēmas. Vēstnieces kundze uzklausīja katra skolēna stāstu par iespaidiem Amerikā – par tikšanos ar interesantiem cilvēkiem, pozitīvajām emocijām, jauno pieredzi un zināšanām, jauniem draugiem, ar kuriem vēl joprojām notiek saziņa, un skolas audzēkņu nākotnes plāniem.
Tikšanās laikā tika runāts par toleranci, demokrātiju, par to, ar ko var lepoties, un to, kas vēl būs jāpilnveido, bet tikšanās beigās viesi pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu, kā arī visi apmainījās ar suvenīriem un dāvanām.
Gribētos pateikties visiem brauciena organizatoriem un Amerikas vēstniecības speciālistiem, kas sniedza unikālu iespēju doties uz Ameriku, uz Sanantonio pilsētu, Teksasā, parādīt savas sporta iemaņas un atgriezties ar jaunām.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 15.vidusskolas sporta skolotāja
Inga Demidenko