Skolu ziņas: Daugavpils 3.vidusskolas skolēni apgūst jaunākās tehnoloģijas ERASMUS+ projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros

05.12.2018.

   ERASMUS+ skolu partnerības projektu neatņemama daļa ir skolēnu mobiltātes. No 25.novembra līdz 1.decembrim Daugavpils 3.vidusskolas 12 skolēni devās vizītē uz projekta partnerskolu OPERE SOCIALI DON BOSCO, Sesto San Džovanis, Milānā, Itālijā projekta “Pilsētas vide caur aplikāciju prizmu” ietvaros.
Visas nedēļas laikā skolēni mācījās izmantot mūsdienu jaunākās tehnoloģijas un mobīlās aplikācijas un veidoja video prezentācijas ar vairāku efektu izmantošanu: video, skaņu, balss efektiem, kā arī multimediju istabas iespējām. Skolēni bija pārsteigti par mūsdienu tehnoloģiju un tieši viedierīču un ekrānierīču lietošanas iespējām mācību procesā. Piemēram, planšetes aizvieto itāļu skolēniem mācību grāmatas un pat burtnīcas. Skolēni apmeklēja un piedalījās angļu valodas stundās gan ar itāļu skolotājiem, gan ar skolotājiem, kuriem angļu valoda ir dzimtā.
   Draudzīgās sarunās skolēni iepazinās ar itāļu skolas dzīvi, uzzināja, ka stunda ilgst 50 minūtes, starp stundām nav starpbrīžu, bet ir viens 20 minūšu starpbrīdis, kura laikā skolēni aktīvi spēlē sporta spēles ārā, izskraidās un atpūtušies dodas uz stundām. Stundas beidzas 13.00 vai 14.00, pēc kurām ir pusdienas. Labi paēduši skolēni pulcējas skolas foajē uz dienas noslēguma līniju, un tad tiek laisti mājās.
  Skolēniem bija iespēja gūt itāļu ģimenes pieredzi, izbaudot tradicionālās itāļu vakariņas ģimenes lokā. Vakara gaitā skolēni stāstīja par sevi, savu ģimeni, pilsētu, valsti, iesaistījās ģimenes piedāvātajās aktivitātēs, uzzināja par itāļu sadzīvi un tradīcijām.
   Projekta vizītē bija iekļautas vairākas sporta aktivitātes: slidošana, Erasmus Olimpiskās spēles, orientēšanās, kurās skolēni piedalījās starptautiskajā sastāvā.
Projekta ietvaros bērni mācījās gatavot īsto itāļu pastu no dabiskām izejvielām. Pastas gatavošanas meistarklasi vadīja viens no populārākajiem Milānas restorānu šefpavāriem. Kā viena no ieplānotajām akstivitātēm projektā tika piedāvātas divas tematiskās ekskursijas pa Milānas vēsturisko centru: Milānas leģendas un mīti un Leonardo da Vinči – pilsētas attīstības virzītājs. Iegūtā informācija un zināšanas noderēja skolēniem projekta uzdevumu veikšanai.
   Projekta nedēļas noslēgums paliks atmiņā ar gandarījumu par paveikto darbu. Vakara laikā skolēni prezentēja savus izveidotos video un saņēma sertifikātus.

Aleksejs stāsta: „Brauciens bija aizraujošs. Man ļoti patika aktivitātes, ēdieni un ekskursijas.”
Džesika: „Skola ļoti atšķiras no mūsu skolām ar visu. Tā arī varu atzīmēt itāļu un spāņu temperamentu. Ekskursijas bija ļoti informatīvas un interesantas.”
Eduards: „Man patika izglītības sistēma un neparastas stundas”
Sabīna: „Liels iespads no sazināšanās ar itāļiem, viņi ir ļoti viesmīlīgi. Kā arī skolotāji ir ļoti labsirdīgi, smaidīgi un optimiski”.
Loreta: „Tas bija vienreizējs piedzīvojums! Es pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu. Milāna ir ļoti skaista pilsēta. Kā arī ģimenes attiecības ir ļoti siltas un gādīgas.”

   Vizītes laikā mūsu skolēni apguva iespējas darboties un pielietot mūsdienu tehnoloģijas, mācījās sadarboties starptautiskajās komandās, trenēja un uzlaboja angļu valodas zināšanas, ieguva jaunus draugus un iespaidus. Nākamā skolēnu mobilitāte ir plānota 2019.gada aprīlī uz Spānijas partnerskolu Colegio Salesiano San José Salamankā, Spānijā.

   Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu „ Scan your city and culture with Apps” līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils 3. vidusskolas
angļu valodas skolotāja Helēna Skripničenko,
sociālais pedagogs Solvita Lazdāne