Skolu ziņas: Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja kora panākumi Starptautiskajā konkursā „Eiropas kauss 2019”

24.06.2019.

No 19. līdz 22.aprīlim Minskā vienā no prestižākajām Baltkrievijas koncertzālēm noritēja Starptautiskais konkurss „Eiropas kauss 2019”, kurā piedalījās arī Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 5.-12.klašu koris „ILLIOS”. Koris uzstājās ar programmu, dziedot dziesmas latviski.
Konkursa žūrijas sastāvā bija nopelniem bagātie mākslinieki, augstskolu profesori, kultūras darbinieki.
 “Eiropas kauss 2019” ir dažādu žanru konkurss. Skolēni no dažādām valstīm rādīja savu meistarību dažādos žanros: vokālajā, koru, teātra, radoši mākslinieciskajā, horeogrāfijā, cirka, estrādes, instrumentālajā.
Krievu liceja koris ieguva Grand Prix nominācijā „Akadēmiskā koru dziedāšana” un kļuva par “Eiropas kausa” ieguvēju visās nominācijās, kā arī saņēma naudas  balvu. Nominācijā “Labākais koncertmeistars” tika apbalvota skolotāja  Inna Likova, “Par augstu pedagoģisko meistarību” – skolotāja Irina Hmeļevka. Koris tika uzaicināts uz starptautisko festivālu konkursu “Maskavas brīvdienas”, kurš notiks 2020.gada janvārī.
Mūsu koristi atgriezās mājās pacilāti un lepni par saviem sasniegumiem. Dalība tāda līmeņa konkursā ir unikāla iespēja paplašināt savu pieredzi un pilnveidot meistarību, kā arī iepazīstināt citus konkursa dalībniekus ar savas valsts kultūru, popularizēt Daugavpils un Latvijas vārdu starptautiskā līmenī, kā arī novērtēt citu kolektīvu sagatavotības un meistarības līmeni.
Pateicamies Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldei un biedrībai „Aizbildnis” par atsaucību un atbalstu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja
izglītības metodiķe
Irina Hmeļevska