Skolu ziņas: Daugavpils Vienības pamatskolas 6.klases skolēni apmeklēja Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centru

24.04.2019.

2019.gada 26.februārī plkst.15.00 Latgales Centrālajā bibliotēkā tika svinīgi atklāts digitālo aktivitāšu centrs, kurā Daugavpils ģimenes ar bērniem un citi interesenti var aizraujoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, izmantojot inovatīvus digitālo tehnoloģiju risinājumus atpūtai, mācībām, izklaidei un interesantai kopā būšanai.
11.aprīlī un 16.aprīlī Daugavpils Vienības pamatskolas 6.klašu dabaszinību skolotāja organizēja 6.klašu mācību ekskursiju uz Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centru. Tā bija interaktīva ekskursija “Iepazīsti un izmēģini centra sniegtās iespējas!”, kur skolēni izmēģināja: kinētisku viktorīnu kolekciju – izkustējās un pārbaudīja zināšanas par Latvijas un Lietuvas ģeogrāfiju, literatūru u.c. tēmām; virtuālo realitāti – 3D brillēs skatījās video par Daugavpils, Preiļu, Utenas un Zarasu kultūrvēstures objektiem un atpūtas infrastruktūru; interaktīvo velobraucienu – mija statīvā iestiprināta divriteņa pedāļus, ekrānā vērojot Austrumlietuvas un Dienvidlatvijas populārākos tūrisma objektus; Xbox One spēļu konsoles, kur varēja izvēlēties sev interesantāko no pieejamās izklaidējošo un attīstošo videospēļu kolekcijas, kā arī spēlēja centra piedāvātās galda spēles. Skolēnu grupām, kā arī ģimenēm ar bērniem tiek piedāvātas LEGO® MINDSTORMS® robotikas bezmaksas nodarbības un 3D drukas rīku bezmaksas nodarbības, (printeris un pildspalvas) ļauj rīkot radošas darbnīcas bērniem un jauniešiem digitālajā modelēšanā un dažādu priekšmetu prototipu izgatavošanā, kuru gaitā var iemācīties konstruēt, programmēt un vadīt šos tehnikas brīnumus. Lai pieteiktos bezmaksas nodarbībām skolēnam jābūt reģistrētam jebkurā Daugavpils bibliotēkā un nepieciešama rakstiska vecāku atļauja, lai skolēns varētu bezmaksas apmeklēt nodarbības. Aicinām iesaistīties!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Vienības pamatskolas dabaszinību skolotāja Oksana Ostrovska