Skolu ziņas: Latvijas Republikas spēles JA TITAN pusfināls

14.01.2019.

2019.gada 9. un 10. janvārī Daugavpils 3.vidusskolas skolēni - Viktorija Tarvīda, Darja Jefanova, Olegs Petrovičs, Artūrs Andrijanovs, Artūrs Pontags, Sergejs Motrončiks un Valērija Jablonska no abām 11.klasēm piedalījās Latvijas Republikas tiešsaistes biznesa simulāciju spēlē JA TITAN pusfinālā.

Daugavpils 3.vidusskolas komandas dalībnieki piedalījās trijos pusfinālos. Katrā pusfinālā bija astoņas komandas, un katrai komandai, izmantojot savas zināšanas un iemaņas ekonomikā, matemātikā un angļu valodā, bija nepieciešams pierādīt, ka viņu firma ir labāka par citām, izkonkurējot parējās komandas. Lai iekļūtu Rīgas finālā bija jāiegūst vismaz 2.vieta. Sīvā cīņā Daugavpils 3.vidusskolas komandas pierādīja sevi kā spēcīgus pretiniekus, pārspējot 21 reģionālo komandu un iegūstot 1. vietu visos trijos pusfinālos un uzaicinājumu uz JA TITAN finālu, kurš notiks 2019.gada 29. janvārī Rīgā. Pateicamies visiem skolēniem par dalību šajā čempionātā, turēsim īkšķus par savējiem! Uz drīzu tikšanos JA TITAN finālā Rīgā.

TITAN ir biedrības Junior Achievement Latvija organizēta tiešsaistes biznesa simulāciju spēle skolēniem. Spēles notikumi risinās nākotnē – 2035. gadā. Katra firma tirgo Holo-Generator - nākotnes personalizēto portatīvo datoru. Firmas sacenšas virtuālā tirgū ar virtuāliem pircējiem. Spēles mērķis jeb uzdevums – nopelnīt un uzvarēt pretiniekus.Spēles norise: Spēli spēlē 2-4 cilvēku izveidotā komandā. Spēle ir sadalīta noteiktos laika posmos - ceturkšņos. Katrā ceturksnī komandai ir jāpieņem lēmumi: Cena (Unit Price) ,Ražošanas apjoms (Unit Production), Mārketinga izdevumu apjoms (Marketing), Attīstība un modernizācijas izdevumi (R&D), Investīciju apjoms (Capital Investment), Labdarība (Charitable Giving). Pēc katra ceturkšņa jāpēta atskaites un jāpieņem jauni lēmumi. Spēles laikā ir svarīgi izvēlēties pareizo stratēģiju, sekot līdzi izmaksām, sīki izpētīt analīzes un sekot līdzi konkurentu darbībām.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 3.vidusskolas skolotājs
Nauris Kupcovs