Skolu ziņas: Nordplus Junior partnerību projekta aktivitātes Daugavpils Vienības pamatskolā

09.04.2019.

Nordplus Junior partnerību projekta “Valsts simtgades atcerēšanās un demokrātisko vērtību veicināšana” ietvaros no 2019.gada 1.-5.aprīlim Daugavpils Vienības pamatskolā viesojās 12 skolēni un 3 skolotāji no Viļņas Teofila Matuļoņa ģimnāzijas.
Nedēļa bija saturīga un interesantu pasākumu pilna. Skolēniem no Lietuvas bija iespēja iepazīt latviešu tradīcijas un kultūru, kā arī piedalīties integrētajās mācību stundās, ekskursijās, ārpusstundu pasākumos. Ikvienam bija interesanti iepazīties ar mūsu pilsētu, jo tika organizētas tematiskas ekskursijas pa pilsētu un Daugavpils cietoksni.
 Vēstures stundā skolēni runāja par 19.gs. beigās svarīgiem vēsturiskiem noteikumiem, tieši tajā laikā Teofils Matuļonis ir mācījies Dinaburgas reālskolā (tagad Daugavpils Vienības pamatskolas ēkā). Informātikas stundā, izmantojot 3D pildspalvas, skolēni veidoja savas valsts nacionālos simbolus, mājturības un tehnoloģijās stundā pina sev rokassprādzes nacionālos motīvos, latviešu valodas stundā dziedāja tautas dziesmas un dejoja tautu dejas.
Kopā ar Lietuvas skolēniem bijām Aglonā, apmeklējam Maizes muzeju un Aglonas baziliku, kā arī Leļļu karaļvalsti Preiļos. Skolēni bija sajūsmā par redzēto un atpakaļceļā dalījās pozitīvās emocijās.
Mūsu skolēni guva jaunu pieredzi, sadarbojoties ar Viļņas skolēniem, attīstot angļu valodas lietošanu saskarsmē.
T.Matuļoņa ģimnāzijas skolotāju un skolēnu kolektīvs sagādāja mūsu skolas kolektīvam dāvanu, parādīja brīnišķīgu izrādi “Svētceļnieka cerība” par Teofila Matuļoņa dzīvi. Viesu izrāde, kā arī mūsu skolas deju kolektīva un ansambļa priekšnesums bija skaists projekta “Valsts simtgades atcerēšanās un demokrātisko vērtību veicināšana”  noslēgums.
Pateicos visiem projekta dalībniekiem par aktivitāti, kā arī skolēnu vecākiem, kuri uzņēma skolēnus no Lietuvas savās ģimenēs.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils Vienības pamatskolas projekta koordinatore, skolotāja
N.Ivanovska