Skolu ziņas: Tiešraide ar Eiropas Kodolpētniecības centru Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā

13.05.2019.

8.maijā Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja zālē notika karjeras izglītības seminārs par Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) 9.-12.klašu skolēniem. Lekciju tiešraidē no CERN lasīja un CMS eksperimentu rādīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) doktorants Artūrs Ivanovs. Semināru skolas zālē vadīja RTU Augstās enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra zinātniskā asistente Anžela Džafarova. Skolēni ne tikai uzzināja par zinātniskiem pētījumiem un CERN darbību, bet arī bija iespēja uzdot jautājumus CERN pārstāvjiem.
CERN ir unikāla vieta Šveicē, kur veidojas izcilākā starptautiskā sadarbība pētniecībā, tehnoloģijās un inovācijās. Tā ir starptautiskā laboratorija augstas enerģijas daļiņu fizikas pētījumiem, kas pārsniedz atomfizikas ietvarus. Latvijas iesaiste CERN aktivitātēs saistās ne tikai ar zinātniskiem pētījumiem. CERN darbojas Latvijas pārstāvis, un Latvijas pētnieki veic zinātniskos pētījumus.
Skolēniem un fizikas skolotājiem no Latvijas ir iespēja apmeklēt CERN, lai gūtu plašāku skatu ar daļiņu fiziku saistītos jautājumos. Ēnu dienas ietvaros CERN apmeklēja četri skolēni no Latvijas, tai skaitā liceja 12.klases skolniece Valentīna Elizabete Dzjumane.
Visas šīs aktivitātes ļauj parādīt zinātnes sasniegumus, iedrošināt pašiem piedalīties zināšanu robežu paplašināšanā fizikā un dabaszinātnēs.

Foto


Informāciju sagatavoja
Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja
direktores vietniece izglītības jomā
Iveta Zarāne