Skolu ziņas: “Maini sevi, domā plašāk!” (Erasmus+ KA101)

16.10.2019.

Erasmus+ KA101 projekta Nr.2019-1-LV01-KA101-060105 ietvaros Daugavpils 10.vidusskolas bioloģijas, ģeogrāfijas, sākumskolas, angļu un franču valodas skolotāji laika periodā no 2019.gada 6.oktobra līdz 2019.gada 13.oktobrim piedalījās vienas nedēļas starptautiskajās mobilitātēs Spānijā un Itālijā. —–
Starptautiskās mobilitātes tika organizētas ar mērķi paaugstināt skolotāju kompetences, pielietojot inovatīvās tehnoloģijas un mācību metodes atbilstoši mūsdienas skolas prasībām, skolēnu interesēm un vajadzībām, sadarboties ar kolēģiem no dažādām valstīm pieredzes apmaiņai.
Mācību mobilitātē piedalījās dalībnieki no Slovākijas, Latvijas, Vācijas, Igaunijas, Armēnijas, Bulgārijas, Beļģijas, Polijas, Rumānijas, Horvātijas un Grieķijas.  
Bioloģijas skolotāja Gaļina Koreņeva un angļu valodas skolotājs Vladimirs Skorikovs apguva apmācības kursu “Radošuma un inovācijas integrēšana mācību procesā” Eiropas Skolotāju akadēmijā Spānijā, Barselonā. Ģeogrāfijas skolotāja Olga Kovaļova apguva vienas nedēļas Eiropas projektu vadības semināru: “Eiropas projektu vadība” Itālijā, Florencē. Sākumskolas skolotāja apguva apmācības kursu “Planšetdatori un smartfoni: mobilo ierīču kā mācību līdzekļu izmantošana” Eiropas Skolotāju akadēmijā Spānijā, Barselonā.
Profesionālās pilnveides kursu gaitā tika apgūtas inovatīvās metodes un tehnoloģijas:
•    informācijas un komunikāciju tehnoloģijas (IKT);
•    sociālās iemaņas: “Soft skills” (spēja strādāt komandā, komunicēt sava starpā, empātija);
•    jaunas, tehnoloģiski orientētas iestādes iemaņas – “Spin–off”;
•    augsta līmeņa domāšanas prasmes: analizēt, sintezēt, izvērtēt – “High–order skills”;
•    personiskās informācijas drošība internetā – “eSafe”;
•    vizuālās domāšanas stratēģija – “Visual Thinking Strategies” (VTS);
•    skolēnu zināšanu kompleksā novērtējums – “Teacher– peer– and auto–assessment”;
•    efektīvu ES projektu vadība;
•    veiksmīgā projekta vadībai – “Gantt” diagramma;
•    labas partnerības raksturojuma kritēriji;
•    partneru sanāksmju organizēšana, riska pārvaldīšana, projekta uzraudzība un novērtēšana utt.
Pedagogi plāno, ka jauniegūtās kompetences ļaus sekmēt skolas pedagogu tālākizglītību un profesionālo pilnveidošanos, kā arī internacionalizēt skolu, piedaloties starptautiskajās programmās.

Daugavpils 10.vidusskolas projektu “Maini sevi, domā plašāk!” līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv.

Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja:
Olga Kovaļova
Daugavpils 10.vidusskolas Erasmus+ KA101 projekta koordinatore