“Rūķīša” dārgumu skapis

24.10.2016.

No š.g. 10.oktobra līdz 18.oktobrim Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis” gan cildināja Latvijas dārgumus, iepazīstot Latgales vērtības, gan griezās profesiju virpulī “Karjeras nedēļas” ietvaros.—–
Jau otro gadu pēc kārtas mūsu iestādes 5 – 7 gadus veco bērnu grupiņas aktīvi iesaistījās UNESCO nedēļā, šogad – lai cildinātu Latvijas dārgumus un piepildītu “Mantojuma skapi” ar latgaliskajām vērtībām, kopumā izpētot sešas tēmas: “Latgales nemateriālais kultūras mantojums (folklora, valoda, tradīcijas)”, “Latgales ievērojamākās vietas”, “Latgales tautastērps”, “Latgaliešu kulinārais mantojums”, “Ievērojamākie Latgales cilvēki”, “Latgales amatniecība”. Bērni devās ekskursijā uz Daugavpils Māla mākslas centru, lai iepazītu Latgalei raksturīgo keramiku un iejustos keramiķa lomā, veidojot paši savus māla izstrādājumus. Kopā ar bērnu ģimenēm tika apkopoti interesanti materiāli, kas atklāj latgaliskās vērtības un tradīcijas, kuras izzinot un kopjot, iespējams nodot no paaudzes paaudzē.
Domājot par nākotni, “Karjeras nedēļas” ietvaros tika organizēts pasākumu cikls “Profesiju virpulī”. 6 – 7 gadus vecie bērni devās ekskursijā uz bērnu bibliotēku “Zīlīte”, lai iepazītu bibliotekāra profesiju. Lai rastu priekšstatu par to, kā top māla trauki un iepazītos ar keramiķa darbu, bērni apmeklēja Daugavpils Māla mākslas centru. Notika arī tikšanās ar brīnumiem – “Rūķītī” viesojās Tobiass Kampoverde (Tobias Campoverde) – jauns burvju mākslinieks no Vācijas. Priekšnesuma laikā bērni ne tikai iepazina burvju mākslinieka profesijas smalkumus, bet ar rotaļām un burvestībām pilnveidoja savas vācu valodas prasmes. Bērni piedalījās burvestībās, paši kļūstot par daļu no notikuma. Pateicamies par atbalstu pasākuma organizēšanā Gētes institūtam Rīgā un Reģionālā vācu valodas un Vācijas valstsmācības tālākizglītības centra vadītājai Laurai Lipskai!
UNESCO nedēļā paveiktais darbs liecina, ka mūsu bērnos un viņu ģimenēs ir dzīvas latgaliskās tradīcijas. Ģimenēs piekopj tautas amatniecību, nav sveša arī ēdienu gatavošanas prasme senajās latgaļu tradīcijās, kas rada pārliecību, ka varam piepildīt “Mantojuma skapi”.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
24.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītāja Genovefa Fedorkiva,
vadītājas vietniece
Inese Kapteine
t.65428823