Daugavpils 12.vidusskolas divi skolotāji un četri skolēni viesojās rumāņu skolā, Branesti

12.05.2022.

No 2022.gada 1.maija līdz 6.maijam Rumānijā, Branesti, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Stāstnieki Eiropā” “STORYTELLERS ACROSS EUROPE” (Līguma Nr.2020-1-EL01-KA229-078992_2) ietvaros Daugavpils 12.vidusskolas fizikas skolotāja Iveta Meškovska un datorikas skolotāja Inese Ivana ar četriem 6.klases skolēniem Armandu Zaharu, Rihardu Stivriņu, Viktorijas Užuli un Austru Suseju apmeklēja Scoala Gymnaziala Branesti, kur kopā ar skolēniem un skolotājiem no Grieķijas, Turcijas un Lietuvas piedalījās projekta pirmajā īstermiņa mācīšanās aktivitātē. Itālijas komanda pieslēdzās caur ZOOM platformu. —– 

Projekta mērķis ir apzināt katras partnervalsts vietējās teikas, leģendas un kultūru, sadarbojoties ar citām valstīm, novērtēt kultūras dažādību, atšķirības un apzināties kopīgās vērtības Eiropas kultūras mantojumā un popularizēt tās Eiropas līmenī. Visas nedēļas garumā kopā ar Rumānijas skolēniem veicām projekta uzdevumus un dažādas aktivitātes: izgaršojām dalībvalstu tradicionālos ēdienus, mācījām un mācījāmies tautas dejas, veidojām kopīgu scenāriju par iesaistīto valstu mītiskajiem tēliem, tautas varoņiem, dievībām un pēc tam to izspēlējām uz skatuves skolas komūnas un vecākiem un vecvecākiem. Otrdien apmeklējām vēsturiskās Rumānijas vietas – karaļu mītni Branā un Drakulas pili. Savukārt ceturtdien veidojām 3D modeli latviešu teikai par to, kā rādās Daugava, un iestudējām kopīgu uzvedumu, kurā satikās visu dalībvalstu pasaku un mītu varoņi. Kopdarbs tika iemūžināts video projektā.

Projekts ir izaicinājums mūsu skolai, jo aktivitātēs piedalījās 6.klases izglītojamie, kas ir jaunākie jebkad Erasmus+ projektā piedalījušies mūsu skolas skolēni. Taču viņi lieliski tika ar visu galā, un paldies vecākiem par atbalstu, drosmi, ļaujot bērniem doties tālajā ceļā. Skolotāji nedēļas laikā piedalījās diskusijās un dalījās pieredzē ar kolēģiem.

Kādi iespaidi paliks atmiņā no šī brauciena uz Rumāniju? Viktorija: “Uzzinājām, kā radusies Lietuvā pilsēta Ukmerge, kā senatnē cerējās jaunieši Turcijā. Spilgts priekšnesums bija ēnu teātris par klostera būvi, kuru rādīja rumāņu skolēni.” Austra: “Iepazināmies ar vienaudžiem, sadraudzējāmies, mācījāmies komunicēt angļu valodā.” Rihards: “Man patika kalni – kalnu galotnēs bija sniegs, bet ielejā jau ziedēja ceriņi un kastaņi, bija ļoti silts un saulains.” Armands: “Es tēloju Sprīdīti, biju uz skatuves ļoti uztraucies, jo nācās runāt angļu valodā. Un vēl man patika mācīties dažādu tautu dejas – iemācījos grieķu, turku, lietuviešu un rumāņu tautas dejas.”

Daugavpils 12.vidusskolas Erasmus+ projektu “Stāstnieki Eiropā” “STORYTELLERS ACROSS EUROPE” (Līguma Nr. 2020-1-EL01-KA229-078992_2) līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autoru uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 12.vidusskolas skolotājas
Inese Ivana un Iveta Meškovska