Erasmus+ programmas projekta “Mācīt Būt: Atbalsts pedagogu profesionālajai izaugsmei un labklājībai sociāli emocionālās mācīšanās jomā” atklāšanas konference

27.10.2021.

Daugavpils 12.vidusskolas vadība un 15 pedagogi ir iesaistījušies starptautiskajā projektā “Mācīt būt” (Teaching to be). Projekts „Mācīt Būt: Atbalsts pedagogu profesionālajai izaugsmei un labklājībai sociāli emocionālās mācīšanās jomā” ir ES finansēts projekts skolu attīstībai, kurā Latviju pārstāv Valsts Izglītības satura centrs. Projekts tiek īstenots Erasmus+ KA3 programmas ietvaros, sadarbojoties partneriem no astoņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Austrijas un Slovēnijas. —– 

Šī projekta mērķis ir izveidot tiešsaistes programmu skolotāju profesionālās labklājības veicināšanai, ievērojot labākās prakses piemērus visās partneru valstīs. Sadarbībā ar skolām un skolotājiem tiks veidots programmas saturs, lai mazinātu pedagogu stresu, attīstītu skolotāju sociāli emocionālās prasmes, novērstu izdegšanu un veicinātu sociāli emocionālās mācīšanās nostiprināšanos skolās. Projekta uzmanības centrā būs pedagogu darba vides psiholoģiskie un sociālie aspekti, kas ir saistīti ar profesionālo labklājību un darba rezultātiem. Šī pieeja atbilst Eiropas izglītības prioritātēm un palīdzēs uzlabot skolu darba un mācību vidi, veicinot izglītības kvalitāti.

Projekta aktivitātes tiks īstenotas no 2021. līdz 2023.gadam. Projekta pirmajā gadā tiks veidota inovatīva, zinātnes atziņās un labākajā praksē balstīta tiešsaistes programma skolotājiem. Daugavpils 12.vidusskolas skolotāju uzdevums būs aprobēt programmas saturu, sniegt atgriezenisko saiti.

Š.g. 21.oktobrī tiešsaistē, Zoom platformā, notika Erasmus+ programmas projekta “Mācīt Būt: Atbalsts pedagogu profesionālajai izaugsmei un labklājībai sociāli emocionālās mācīšanās jomā” atklāšanas konference. Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, Valsts izglītības satura centra vecākā eksperte Baiba Martinsone iepazīstināja ar projekta “Mācīt būt” norisi un pedagogu profesionālās pilnveides kursa saturu. Konferenci atklāja Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, par emocionālās inteliģences nozīmi Latvijas sabiedrībā runāja Valsts prezidenta ārštata padomniece zinātnes un izglītības politikas jautājumos Ieva Siliņa, par projekta “Mācīt būt” sasaisti ar pilnveidotā mācību satura un pieejas īstenošanu informēja Skola2030 mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa. Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne, profesore un vadošā pētniece Linda Daniela uzstājās ar tēmu “Kā būt digitālā vidē?”.

Novembrī Daugavpils 12.vidusskolas skolotāji sāks tiešsaistes programmas skolotājiem aprobāciju, gūs jaunu, interesantu pieredzi un idejas.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 12.vidusskolas direktores vietniece
Signe Kotova