Etnomeistarklase Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā

Atslēgvārdi: Skolu ziņas

29.09.2021.

No š.g. 20.septembra līdz 24.septembrim Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā norisinājās XI Starptautiskais tautas kultūras festivāls “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Šī pasākuma ietvaros uz etnomeistarklasi tika aicināta Daugavpils 3.vidusskolas 3.c klase.

Centrā skolēnus viesmīlīgi sagaidīja kultūras centra darbinieces, kuras bija saposušās skaistajos baltkrievu tautastērpos. Namamāte pastāstīja, ka šajā nedēļā Daugavpilī notiek XI Starptautiskais tautas kultūru festivāls, un skolēniem bija iespēja iepazīties ar baltkrievu kultūru.

Skolēni dzirdēja interesantu stāstījumu par baltkrievu sētu, bija iespēja apskatīt un aptaustīt senas lietas, kuras izmantoja saimniecībā ikdienā.

Etnomeistarklasē meitenes iepazinās ar talismana gatavošanas tradīcijām un izgatavoja lelli talismanu. Tradicionāli šādu lelli drīkst darināt tikai meitenes vai sievietes, bet zēniem un vīriešiem to darīt nav ļauts, tāpēc zēni izgatavoja atklātnīti ar festivāla simboliku, kuru varēja sev paturēt kā suvenīru.

Šīs interesantās un radošās tikšanās nobeigumā skolēni saņēma balvu – saldu, mīkstu un ļoti gardu piparkūku vīriņu, kurš tapis pēc baltkrievu receptes.

Paldies Daugavpils Baltkrievu kultūras centra darbiniecēm par organizēto interesanto un izzinošo meistarklases nodarbību un saistošu stāstījumu!

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas skolotāja
Iveta Kaķeševa