Pēc Eiropas atslēgas – angļu valodas – Daugavpils 12.vidusskolas skolotājas dodas uz Maltu

Atslēgvārdi: Skolu ziņas, Erasmus+ ziņas

11.11.2021.

No 2021.gada 1.novembra līdz 5.novembrim Maltā, Sant Džulijanā, Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.1 (KA1) Stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Svešvalodas – Eiropas atslēgas” (līguma Nr.2019-1-LV01-KA101-060306) ietvaros Daugavpils 12.vidusskolas divas matemātikas skolotājas un divas direktores vietnieces apmeklēja angļu valodas pilnveides kursus “Fluency and English Language Development for Educational Staff”.  

Projekta “Svešvalodas – Eiropas atslēgas” viens no mērķiem ir angļu valodas prasmju dažādu mācību priekšmetu pedagogiem pilnveide. Matemātikas skolotājas papildināja angļu valodas zināšanas, bet direktores vietniecēm bija iespēja iepazīt metodes un paņēmienus, kā plānot un vadīt angļu valodas mācīšanas procesu skolā.

Valodu prasmes attīstījās, nepārtraukti sazinoties angļu valodā nodarbību laikā, kā arī citu aktivitāšu laikā.

Skolotājām bija arī iespēja iepazīties ar vietējo kultūru, piedaloties ETI institūta organizētajās ekskursijās uz Valletu, Mdinu, Gozo salu. Malta ir valsts, kurā satiekas vēsture un modernā pasaule.

Mācību kursi ir ne tikai jaunu zināšanu iegūšana, bet arī iespēja gūt pieredzi, vērojot skolotāju darbu, kā arī veidot jaunus kontaktus ar skolotājiem no citām Eiropas valstīm – Francijas, Polijas, Turcijas – turpmākai sadarbībai, izmantojot angļu valodu.

Daugavpils 12.vidusskolas Erasmus+ KA1 projektu “Svešvalodas – Eiropas atslēgas” (līguma Nr.2019-1-LV01-KA101-060306) līdzfinansē Eiropas Savienības Erasmus+ programma un administrē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Plašāku informāciju par Erasmus+ programmu var saņemt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājas lapā: http://www.viaa.gov.lv. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autoru uzskatus.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils 12.vidusskolas
skolotājas Inga Baltace, Liene Vasiļjeva, Inese Siņavska un Irēna Puncule