RTU aicina skolēnus kļūt #energovienotiem

Atslēgvārdi: RTU ziņas

29.03.2022.

Lai vairotu izpratni par energoresursiem un jau no agrīna vecuma veicinātu apzinātu to lietošanu, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts aicina skolēnus iesaistīties iniciatīvā #energovienoti.  

Iniciatīvu īsteno RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts kopā ar Rīgas domi, AS «Rīgas Siltums», Ekonomikas ministriju un «Elektrum» Energoefektivitātes centru, aicinot ikkatru iedzīvotāju pārskatīt savus paradumus un ierobežot energopatēriņu, lai kopā mazinātu Latvijas atkarību no importētajiem energoresursiem.

Iniciatīvā aicinātas piedalīties vispārizglītojošo skolu klases. Tām līdz 30. aprīlim jāsagatavo video, plakāts, komikss vai cits vizuāls materiāls, kurā atainotas ikdienas rīcības, kas palīdz samazināt energopatēriņu. Video un vizuālos materiālus līdz 30. aprīlim jāsūta uz e-pastu energovienoti@rtu.lv vai RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtam Rīgā, Āzenes ielā 12– K1.

Radošāko darbu autori saņems balvas – iespēju maijā ciemoties RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur būs iespēja iepazīties ar vides inženieru darbu, ielūkoties laboratorijās un piedalīties eksperimentos, un AS «Rīgas Siltums» siltumcentrālē «Imanta», kur izzinošā ekskursijā varēs noskaidrot, kā siltums nonāk Tavā mājā.

Lai veicinātu arī citu jauniešu aktīvu rīcību un mudinātu viņus izvērtēt un mainīt savus paradumus, ar klašu izstrādātajiem vizuālajiem materiāliem RTU dalīsies sociālajos medijos.

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts aicina katru interesentu arī individuāli piedalīties iniciatīvā, daloties ar savu pieredzi, kā samazināt mājsaimniecības tēriņus par resursiem. Daloties ar savu pieredzi sociālajos medijos, aicinām izmantot tēmturi #energovienoti. RTU sociālajos medijos iespējams iepazīties un iedvesmoties no citu pieredzes, kā arī uzzināt padomus, skaidrojumus un zinātniski pamatotus ieteikumus, kā Latvijai un katram tās iedzīvotājam veiksmīgāk sasniegt energoneatkarību un kādēļ tas ir nepieciešams.

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Vaivare,
RTU Sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītāja
Tālr. 26597739
E-pasts: Lasma.Vaivare@rtu.lv