Aicinājums pieteikties projektā “Debašu Līderu skola 2019/2020”

09.09.2019.

Projekts “Debašu Līderu skola 2019/2020” ir izglītojošs debašu, kritiskās domāšanas un 21.gs. prasmju projekts, ko rīko Latvijas Debašu asociācija “QUO Tu domā?” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā jau kopš 2016.gada un kurā piedalījušies vairāk nekā 200 skolēni un 70 skolotāji no visas Latvijas. Aicinām skolotājus un skolēnus pieteikties šī mācību gada projektam, aizpildot projekta pieteikuma anketu: https://ej.uz/dls2019-2020    

Projekta laikā tā dalībniekiem (skolotājiem un skolēniem) tiks sniegta iespēja piedalīties dažādās lekcijās un praktiskās nodarbībās par daudzām un dažādām tēmām, piemēram, sākot ar “Ievads kritiskajā domāšanā”, “Ievads debatēs”, “Publiskā runa”, “Argumentu veidošana”, bet beidzot ar “Migrācija un globalizācija” un “Ievads Latvijas un pasaules ekonomikā”. Projekta laikā lekcijas kļūs arvien sarežģītākas, veicinot dalībnieku prasmju apguvi un nostiprināšanos. Projekta darba valoda ir angļu, tādēļ dalībniekiem nepieciešamas pietiekamas angļu valodas zināšanas, lai kvalitatīvi piedalītos projekta aktivitātēs.

Daži no lektoriem, kas līdz šim piedalījušies projektā ar lieliskām lekcijām un praktiskajām nodarbībām, ir Inga Sprinģe (žurnāliste, Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica līdzdibinātāja), Mortens Hansens (Rīgas Ekonomikas augstskolas Ekonomikas departamenta vadītājs), Andris Grafs (Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijā vadītājs), Dr.Solvita Denisa-Liepniece (Vidzemes Augstskolas docente un Baltijas Mediju izcilības centra konsultante mediju pratības jautājumos), Konstantīns Benjumovs (pētnieciskās žurnālistikas izdevuma “Meduza” galvenais redaktors), Mārtiņš Zemītis (ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā), Oskars Priede (publiskās runas treneris), Liene Gātere (biedrības “Sabiedrība par atklātību - Delna” vadītāja), Ernests Štāls (“TechHub Riga” un “TechChill” konferences līdzdibinātājs), kā arī visi Latvijas Debašu asociācijas “QUO Tu domā?” līdzdibinātāji un valdes locekļi.

Projekts norisināsies trīs daļās – sesijās. Katra sesija ilgs divas dienas: 26. un 27.oktobrī (pirmā sesija), 3. un 4.janvārī (otrā sesija), 14. un 15.martā (trešā sesija, arī projekta noslēguma sesija). Tāpat papildus sesijām, projekta dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties gan debašu turnīros Latvijā, gan arī starptautiskā debašu turnīrā Tallinā, Igaunijā. Ņemot vērā to, ka starptautiskais debašu turnīrs norisinās ārzemēs, dalība tajā nav obligāta, bet ikviens dalībnieks tiek iedrošināts tajā piedalīties, lai gūtu pasaules līmeņa debašu turnīra pieredzi.

Visas projekta sesijas norisināsies Rīgā. Vidēji katra sesija sāksies ap plkst. 11:00 pirmajā dienā un beigsies ap plkst. 16:00 otrajā sesijas dienā. Dalībniekiem, kas dzīvo tālu no Rīgas (100+ km), tiks nodrošināta vieta hotelī/hostelī Rīgā bez maksas. Dalība projektā ir bez maksas (projektā dalībniekiem tiek nodrošinātas lekcijas, nodarbības, papildus izdales materiāli, ēdināšana, segti transporta izdevumi (autobusa vai vilciena biļetes, degvielas čeki), hotelis/hostelis dalībniekiem no tālākiem reģioniem, kā arī segta dalības maksa, piedaloties starptautiskā turnīrā Tallinā, Igaunijā).

Projekta modelis: katru skolu pārstāv viens skolotājs un divi skolēni.

Pieteikuma anketu (https://ej.uz/dls2019-2020) dalībniekiem aizpildāma kopīgi visiem dalībniekiem. Svarīgi, ka pieteikuma formā norādītā informācija ir patiesa un pareiza (e-pasts, telefons numurs, skolas nosaukums), tādēļ lūdzam papildus pārbaudīt pieteikumu pirms tā nosūtīšanas. Pieteikties projektam iespējams līdz š.g. 30.septembra plkst.23.59. Dalībnieki, kas gūs iespēju piedalīties projektā, tiks informēti par to līdz 6.oktobrim (vēlākais). Projekta rīkotāji var sazināties ar pieteikuma formu iesniedzējiem, lai precizētu pieteikuma formā norādītos informāciju un/vai gūtu papildus informāciju par dalībnieku motivāciju piedalīties projektā.

Projektu “Debašu Līderu skola 2019/2020” atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā. British Council ir Apvienotās Karalistes starptautiska organizācija, kas nodarbojas ar kultūras sakaru un izglītības iespēju veicināšanu. British Council sadarbojas ar vairāk nekā 100 valstīm mākslas, kultūras, izglītības un vietējās kopienas stiprināšanas jomās. Aizvadītajā gadā organizācija sasniedza 75 miljonu cilvēku auditoriju klātienes pasākumos un vairāk nekā 755 miljonu sekotāju tiešsaistē. Kopš 2016.gada British Council Baltijas valstīs īsteno apjomīgu programmu, kuras mērķis ir atbalstīt izglītības, kultūras, sociālās uzņēmējdarbības aktivitātes, kas veicina sabiedrības saliedētību.

Ja Jums ir kādi papildus jautājumi par projektu, lūdzam sazināties ar Latvijas Debašu asociāciju “QUO Tu domā?” – quotudoma@gmail.com