Ata Kronvalda balva atceļoja uz Daugavpili

28.08.2020.

Ata Kronvalda fonds ir noteicis jauno, 2019./2020.mācību gada skolu reitingu "Lielā Pūce". Skolu reitingu veido, balstoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskās biedrības konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās, informē fonds.

"Lielās Pūces" mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un/vai iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Šogad reitingā ir iekļautas 30 valsts ģimnāzijas, 66 "lielās" skolas un 91 "mazās" skolas.

Šogad lielo skolu grupā reitinga augšgalā ir: Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 10.vidusskola, Rīgas 40.vidusskola, Rīgas Franču licejs, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs (5.vieta).

Mazo skolu grupā reitinga augšgalā nemainīgi pirmā ir RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rudzātu vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola (3.vieta), Mežciema pamatskola, Špoģu vidusskola.

Sīkāku informāciju par Latvijas skolu reitingu 2019/2020. mācību gadā skatiet http://www.skolureitings.lv/.

„Lielā Pūces” pasniegšana notika šī gada 24.augustā vienlaikus ar labāko skolotāju godināšanu, kas ieguldījuši visnozīmīgāko darbu talantīgo skolēnu attīstībā.

Valsts prezidents Egils Levits izcilākajiem Latvijas pedagogiem pasniedza Ata Kronvalda balvu. Balva tiek piešķirta kopš 1989.gada – par ievērojamu un ilggadīgu ieguldījumu talantīgo skolēnu izglītošanā un skolēnu zinātniski pētnieciskās darbības organizēšanā. Līdz 2020. gadam to ir saņēmuši 159 pedagogi, savukārt šogad balvu saņēma vēl 5 skolotāji. 

Par skolēnu sagatavošanu izciliem sasniegumiem krievu valodas kā svešvalodas olimpiādēs un konkursos, kā arī nozīmīgu ieguldījumu skolēnu zinātniskās pētniecības darbības pilnveidē A.Kronvalda balvu šogad saņēma arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas krievu valodas skolotāja Valentīna Prokofjeva.

  

Izmantota informācija: https://jauns.lv/raksts/zinas/396722-ata-kronvalda-fonds-noteicis-jauno-macibu-gada-skolu-reitingu-liela-puce; https://www.flickr.com/photos/valstsprezidents/50263548602/in/album-72157715614314293/